
Міністерство освіти і науки України затвердило календарний план організації та проведення Національного мультипредметного тесту у 2024 році. Отож, тестування проводитимуть з 14 травня до 25 червня під час основної сесії та протягом 11 – 19 липня – під час додаткової. Про це вказано в наказі Міносвіти від 22 лютого.
- Національний мультипредметний тест — це форма вступного іспиту на бакалаврат, введена у 2022 році через повномасштабне російське вторгнення. Вона тимчасово заміняє традиційні вступні випробування у форматі ЗНО, – нагадали у МОН України.
Реєстрація для участі в НМТ розпочнеться 14 березня. Триватиме вона до 11 квітня включно. Такі дати передбачені календарним планом проведення НМТ 2024.
- Майбутнім учасникам НМТ потрібно буде створити за цей час персональний електронний кабінет на сайті Українського центру оцінювання якості освіти; завантажити необхідні документи, внести інформацію про себе та обрати предмет за вибором, який він складатиме під час іспиту, – додали в установі.
Внести зміни до інформації в електронному кабінеті майбутній учасник НМТ має право до 15 квітня. Наприклад, у разі зміни місця проходження або предмета за вибором. Після 15 квітня внести зміни буде вже неможливо.
- Є також додатковий період для реєстрації на НМТ – це з 10 по 15 травня. У додатковий період можуть зареєструватися ті учасники, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації й ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але їм було відмовлено. Ці учасники візьмуть участь у додатковій сесії НМТ. Зміни можна буде внести тільки до 19 травня, – наголосили у МОН.
З 8 травня зареєстровані учасники основних сесій НМТ зможуть завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення. У ньому буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.
Учасники ж додаткових сесій зможуть дізнатися про дату, час і місце проведення тестування з 8 липня. З міркувань безпеки УЦОЯО не публікуватиме інформації про те, де на території України відбудуться тестування. Також радить учасникам не розголошувати, де й коли вони проходитимуть тестування.
- Основна сесія НМТ почнеться 14 травня і буде тривати до 25 червня. Додаткова сесія буде тривати до 19 липня. Процедура тестування передбачає складання чотирьох предметів в один день у визначеному ТЕЦ протягом 240 хвилин. На складання тесту з одного предмета буде відведено орієнтовно 60 хвилин, після складання перших двох обов’язкових предметів (української мови та математики) передбачено перерву 20 хвилин, – розповідають освітяни.
Перший блок мультитесту міститиме завдання з української мови та математики, другий блок після перерви – завдання з історії України та предмета за вибором. Учасники зможуть під час реєстрації для участі в НМТ обрати четвертий предмет з переліку: українська література, біологія, географія, хімія, фізика, англійська, німецька, французька або іспанська мова.
- Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100 – 200 балів розмістять у персональних кабінетах учасників до 2 липня, додаткових сесій – до 26 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування: ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека – і їхня, і організаторів НМТ, – зазначають в Українському центрі оцінювання якості освіти.
В УЦОЯО додають, що 28 лютого на YouTube-каналі центру відбудеться пряма трансляція, в ефірі якої потенційні учасники НМТ-2024 зможуть отримати від директорки центру Тетяни Вакуленко відповіді на важливі питання щодо проведення тестування.
Завантажити графік НМТ можна у форматі PDF.