Четвер, 25 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Національний природний парк «Мале Полісся» відзначає 9-ту річницю своєї діяльності на території Хмельниччини

Національний природний парк «Мале Полісся» відзначає 9-ту річницю своєї діяльності на території Хмельниччини

Національний природний парк «Мале Полісся» відзначає 9-ту річницю своєї діяльності на території Хмельниччини

Національний природний парк «Мале Полісся» був створений 2 серпня 2013 року у Шепетівському районі Хмельницької області з метою збереження цінних природних комплексів та історико-культурних об’єктів східної частини Малого Полісся, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Мале Полісся – один з найбільш своєрідних природно-географічних районів України. На території природного парку добре збереженні рослинність і фауністичні комплекси, висока залісненість, мальовнича заплава річки Горинь, унікальні озера та болота різних типів.

– Основними завданнями Парку є збереження цінних природних комплексів та історико-культурних об’єктів, що знаходяться на його території, створення умов для організованого туризму та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних комплексів та об’єктів, – розповідають парківці.

Також працівники парку зазначають, що велику увагу приділяють проведенню науково-дослідних робіт з вивчення природних комплексів та їх зміни в умовах рекреаційного використання, розробці наукових рекомендацій з питань охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів.

– Забезпечуємо охорону території парку з усіма природними об’єктами та берегти генофонд рідкісних, занесених до Червоної книги України та типових рослин і тварин. Вивчаємо зміни екосистем під дією природних і антропогенних факторів. А також підтримаємо загальний екологічний баланс в регіоні, – наголошують працівники НПП «Мале Полісся».

У складі флори території НПП «Мале Полісся» значною є її раритетна компонента. Тут зростає 25 видів рослин та 3 види грибів, занесених до Червоної книги України; 54 види рослин, які охороняються у Хмельницькій області (регіонально рідкісні).

Водиться 205 видів хребетних тварин, з них 18 видів кісткових риб, 11 – земноводних, 7 – плазунів, 186 – птахів і 33 види ссавців. На території парку трапляються види тварин із Європейського Червоного списку (карась золотий, орлан-білохвіст, шуліка чорний тощо), а також 101 вид із додатку 2 Бернської конвенції, 53 види тварин, занесених до Червоної книги України, серед них: борсук звичайний, журавель сірий, видра річкова.

На території парку є екологічна стежка.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.