Вівторок, 23 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Нетішинське водосховище: скільки лебедів щорічно там оселяється та як вони зимують

Нетішинське водосховище: скільки лебедів щорічно там оселяється та як вони зимують

Нетішинське водосховище: скільки лебедів щорічно там оселяється та як вони зимують

Щороку на водосховищі Хмельницької АЕС оселяються понад дві сотні лебедів. З настанням холодів тут вони можуть комфортно пережити морози. А для людей вже традиційно водосховище стає своєрідною туристичною атракцією. Туди їдуть, щоб помилуватися на лебедині зграї посеред зими. Повідомляє сайт “Є”.

Завдяки тому, що вода в ставку-охолоджувачі на кілька градусів тепліша, ніж у навколишньому середовищі, пернаті мають удосталь їжі та не ризикують загинути від холоду. Водойма не замерзає навіть у люті морози, оскільки ХАЕС зливає у ставок воду після охолодження реакторів.

– Ці птахи живляться виключно рослинною їжею. Вони можуть поїдати молюсків та водорості. Словом, все, що дістають з мулу. Оскільки лебеді не вміють пірнати, то живляться тим, що вдається дістати за допомогою довгої шиї. Тож, і їжу добувають собі переважно на мілководді. І коли водойми замерзають, летять саме до тих, які лід не вкриває, – розповідають орнітологи.

Орнітолог Володимир Новак зазначає, що на Хмельниччині лебеді почали гніздуватися на початку 80-х років минулого століття. До цього в нашому регіоні вони зустрічалися виключно під час міграції. Гніздуються у нас переважно лебеді-шипуни. Рідше на міграції можуть зустрічатися і лебеді-кликуни, та навіть такий вид, як лебідь малий.

Перша пара шипунів загніздувалася в Деражнянському районі у 1981 році. З того часу кількість лебедів в області почала зростати. Гніздовою популяцією лебедя-шипуна наразі вже зайнята практично вся Україна. Цьому сприяли, звісно, кліматичні умови. Нині, враховуючи порівняно теплі зими, багато лебедів не відлітають, а залишаються зимувати на водоймах, які не замерзають. Наприклад, на Південному Бузі від Летичева до Хмельницького, як правило, зимують близько трьох десятків лебедів. По всій області, за підрахунками, залишається на зимівлю зо дві сотні цих птахів. Більшість з них, як вже згадувалося, злітаються зимувати саме на Нетішинське водосховище, – розповідає Володимир Новак.

Крім того, орнітологи зазначають, що лебедів не потрібно годувати хлібом. Бажано давати їм пшеницю, ячмінь, овес, кукурудзу.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.