Вівторок, 9 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Школярі Хмельниччини почали харчуватися за «здоровим» меню: що нового ввели в раціон

Школярі Хмельниччини почали харчуватися за «здоровим» меню: що нового ввели в раціон

Школярі Хмельниччини почали харчуватися за «здоровим» меню: що нового ввели в раціон

Із початком нового навчального року для дітей в школах Хмельниччини та України підготували нове меню. Всього в ньому 160 різних страв, які повинні забезпечити учнів збалансованим і корисним харчуванням. Крім того, нове меню у школах почали впроваджувати з 1 вересня 2021 року. Про це повідомляє Суспільне.

Над створенням меню працювала робоча група з Міністерств освіти, охорони здоров’я, економіки, держпродспоживслужби та дієтологи і зовнішні експерти. Жодних консервів, ковбас, сосисок; картопляне пюре – раз у п’ять днів, котлети й відбивні – з курятини, хліб – лише цільнозерновий. У раціоні – більше каш, овочів і фруктів та молочки із пастеризованого молока, – зазначає Володимир Юр’єв, заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації.

Також реформа торкнулася й шкільного буфета. Тепер тут не продають солодкого печива чи солоних сухариків, заборонена газована вода. Натомість продають пастеризовані соки, яблука, банани та випічку власного виробництва.

– Спочатку батьки з недовірою поставилися до такої їжі. Мало цукру, мало солі. Інколи це дітям не подобається,– розповідає  мама однієї з учениць.

Дійсно, в новому шкільному меню зменшили кількість цукру і солі, чай через вміст кофеїну заборонили. Замість свинини – курятина. Хліб і здобну випічку замінили фруктами, овочами, цільними злаками та бобовими.

 За новими нормами, дитинці на сніданок треба з’їсти 100 грамів салату, 50 грамів м’ясного, 120 грамів гарніру, кусочок хліба, 100 грамів фруктів. Норми є норми і ми мусимо їх дотримуватися. Ми до всього звикаємо, але тепер нам треба перелаштувати діток, хоча їх треба перелаштовувати з садочка до такого меню, – додають в Хмельницькій ОДА.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.