Четвер, 23 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » НМТ складено: що далі?

НМТ складено: що далі?

НМТ складено: що далі?

Основна сесія НМТ цього року триває до 23 червня. Після цього абітурієнтам слід обрати заклад для подальшого навчання. Яким є алгоритм дій після складання тесту – читайте далі.

Джерело: портал “Освіта.ua

КРОК 1. Результати

Бали учасники тестування отримують з кожного предмету окремо. Максимальна кількість балів складає:

 • з української мови – 45 балів;
 • з математики, фізики, іноземної мови – 32 бали;
 • з історії України – 54 бали;
 • з біології – 46 балів;
 • з хімії – 40 балів.

Для отримання позитивного результату тестування достатньо набрати 10% правильних відповідей на завдання з кожного предмета – з історії України – 6 балів, з української мови та біології – мінімум 5 балів, з математики, фізики, іноземної мови, хімії – 4 бали.

Результати слід перевести у 200-бальну шкалу, або дочекатися офіційних результатів від УЦОЯО. Вони до 28 червня надійдуть до персонального електронного кабінету кожному з учасників основної сесії НМТ.

Учасники додаткової сесії отримають свої офіційні результати до 29 липня.

КРОК 2. Реєстрація електронного кабінету

Реєстрація електронних кабінетів вступників, де можна подавати вступні заяви онлайн, розпочнеться 1 липня.

Для реєстрації кабінету потрібно увійти на сторінку системи подання заяв в електронній формі, вказати адресу електронної пошти та внести необхідні дані вступника – інформацію про сертифікат НМТ (ЗНО), свідоцтва про повну загальну середню освіту (атестата) тощо.

Зареєструватися можуть лише ті абітурієнти, що мають атестат, виданий 1998 року та пізніше.

Якщо документ видано до 1998 року, то доведеться подавати заяву в паперовому вигляді безпосередньо в закладі освіти. У випадках, коли відсутній сертифікат НМТ (ЗНО), вступнику необхідно зареєструвати електронний кабінет за документом, що посвідчує особу.

КРОК 3. Завантаження документів до електронного кабінету

Після того, як абітурієнт зареєструвався у кабінеті, слід ввести та завантажити таку інформацію про вступника:

 • контактний номер телефону;
 • кольорову фотокартку вступника;
 • фотокопію додатка до свідоцтва/ атестата про повну загальну середню освіту;
 • якщо в абітурієнта є сертифіката ЗНО інших років, необхідно також додати дані сертифіката (номер, PIN-код, рік) і додати цей документ.

Для допомоги вступникам під час подання заяв в електронній формі у приймальних комісіях будуть створені спеціальні консультаційні центри. У консультаційному центрі будь-якого закладу вищої освіти можна отримати допомогу щодо створення електронного кабінету, внесення заяв в електронній формі, завантаження додатка до документа про освіту, на основі якого відбувається вступ, тощо.

КРОК 4. Подання заяв на вступ

Вступна кампанія триватиме з 19 липня до 18.00 31 липня 2023 року (окрім вищих військових навчальних закладів, закладів зі специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділів).

Цього року можна подати:

 • на бюджетну форму навчання в будь-який заклад вищої освіти без обмеження щодо кількості спеціальностей, на які їх подають до 5 заяв;
 • на контракт до 15 заяв.

Важливо: вступники мають пам’ятати, що після подання першої заяви внести будь-які зміни до електронного кабінету вже неможливо. Тому краще пересвідчитися, що всі дані завантажені в електронний кабінет коректно.

КРОК 4. Визначення пріоритету заяви

Вступ абітурієнтів на бюджет відбуватиметься з урахуванням визначених вступником пріоритетностей заяв. У кожній з 5 заяв, які абітурієнт подає на бюджет, потрібно обов’язково встановити її пріоритетність – від 1 до 5, де 1 – це найвища пріоритетність (тобто виш і спеціальність, де вступник хоче здобувати освіту найбільше), а 5 – відповідно, найнижча, тобто найменш бажаний варіант. За виставленими абітурієнтом пріоритетами визначається черговість розгляду заяви при вступі на бюджетні місця.

Після подання заяви змінити пріоритетність неможливо.

КРОК 5. Виконання умов вступу

До 5 серпня вищі навчальні заклади мають сформувати рейтингові списки вступників і надання рекомендацій до зарахування та оприлюднити список рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права навчатися на бюджетній формі.

Вступники, яким надійшло повідомлення в кабінеті вступника про отримання рекомендації до зарахування на місця державного або регіонального замовлення (які одержали інформацію з офіційного вебсайту закладу вищої освіти), мають до 18:00 08 серпня підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті з накладанням кваліфікованого електронного підпису або особисто в закладі освіти.

КРОК 6. Укладення договору про навчання із закладом вищої освіти

Підставою для зарахування особи на навчання є підтвердження вибору місця навчання, виконання вимог до зарахування (подача оригіналів документів) та укладення договору про навчання в заклад вищої освіти. Договір про навчання може бути укладений дистанційно з накладанням кваліфікованих електронних підписів. Вступники, місце проживання яких зареєстроване на тимчасово окупованій території та які перебувають на ній, можуть укласти договір про навчання впродовж трьох місяців після початку навчання.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.