Середа, 29 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Нові санкції для росії: США звинуватили рф у застосуванні хімічної зброї проти ЗСУ

Нові санкції для росії: США звинуватили рф у застосуванні хімічної зброї проти ЗСУ

Нові санкції для росії: США звинуватили рф у застосуванні хімічної зброї проти ЗСУ

США звинуватили росію у використанні хімічної зброї (хлоропікрину) проти українських військ і запровадили нові санкції проти російських організацій, причетних до програм з розробки хімічної та біологічної зброї.

  • У середу, 1 травня, Державний департамент США звинуватив росію у застосуванні хімічної зброї проти українських військ, а також оголосив про нові санкції проти москви, – повідомляється у заяві Держдепу. 

Державний департамент США визнав, що росія застосувала хімічну зброю (хлорпікрин) проти українських військ у порушення Конвенції про заборону хімічної зброї. Використання таких хімікатів не є поодиноким інцидентом і, ймовірно, викликане бажанням російських військ витіснити українські сили з укріплених позицій і досягти тактичних переваг на полі бою.

У зв’язку з цим, до нового санкційного списку США потрапили: 

  • війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту міноборони росії;
  • російський Науково-дослідний інститут прикладної акустики;
  • 48-й Центральний науково-дослідний інститут міноборони рф;
  • чотири компанії, пов’язані з російськими програмами з хімічної та біологічної зброї.

Зазначимо: хлорпікрин, що підпадає під заборону гаазької Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) –  це рідина, пари якої вражають шкіру і слизові, а у високих концентраціях викликають неконтрольовані конвульсії м’язів діафрагми. Уперше його застосували німецькі війська під час Першої світової війни.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.