Четвер, 18 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » НПП «Мале Полісся»: активізація учнівської молоді та залучення до збереження біосфери

НПП «Мале Полісся»: активізація учнівської молоді та залучення до збереження біосфери

НПП «Мале Полісся»: активізація учнівської молоді та залучення до збереження біосфери

Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Тому з нагоди такої дати співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» продовжують проводити еколого-освітні заходи, навчання, тренінги, виставки. Все для того, аби звернути увагу підростаючого покоління та молоді на важливість водно-болотних угідь для забезпечення сталого розвитку людства та збереження біосфери в цілому.

На території Національного природного парку «Мале Полісся» наявні свої водно-болотні угіддя загальнодержавного та місцевого значення. Зокрема гідрологічний заказник «Михельський». Це – унікальне для України і Хмельницької області торфове болото округлої форми з куртинами деревних порід, яке виникло шляхом заростання карстового озера, – розповідають працівники парку.

Гідрологічний заказник «Теребежі» – природний комплекс з чотирьох озер, які перебувають на різних стадіях заростання, підвищення грив між ними та прилеглих соснових лісів. Територія заказника – це колишня долина стоку льодовикових вод. Тут представлена лісова, болотна, прибережно-водна, фрагментарно лучна рослинність. Серед рослинності найпоширенішими є угрупування мезотрофних боліт, оскільки три з них перебувають на мезотрофній та олігомезотрофній стадіях розвитку.

Гідрологічна пам’ятка «Озеро Святе»: унікальний природний комплекс озера формують сфагнові плави, з островом посередині та прилеглими територіями. Плави утворені кореневищами болотних рослин, вкритих сфагновими мохами, та купинами осок. На них сформувалися угруповання осоки пухнастоплодої і пухівок на килимі сфагнових мохів. Раритетною складовою є рослина Червоної книги України – шейхцерія болотна, а також види, які охороняються у Хмельницькій області: журавлина болотна, осока багнова, образки болотні, бобівник трилистий та росичка круглолиста, – додають парківці.

«Голубе озеро» утворилося на мiсцi вiдпрацьованих торфових кар’єрiв, є місцем гніздування та зупинки під час перельотів водно-болотних птахів. Береги вкритi сосновим лiсом, рiдше – березою. Водойма глибока, з чистою i прозорою водою.

Гідрологічний заказник «Гнилий ріг» – комплекс соснових і вільхово-березових лісів (760,4 га) та боліт у долинах річки Гнилий Ріг та її правої притоки. Деревостан тут утворюють березово-вільхові насадження природного походження та культури сосни. Фауна басейна річки Гнилий Ріг та її берегів відносно різноманітна. Заказник відіграє природоохоронне, гідрологічне, водорегулююче значення, є осередком охорони біорізноманіття Малого Полісся і однією з найбільших природно-заповідних територій в області.

Відновлюючи та зберігаючи водно-болотні угіддя, ми застосовуємо природо-орієнтовані рішення для накопичення води, адаптації до зміни клімату та вирішення багатьох соціально-економічних питань, пов’язаних з використанням природних ресурсів, – пояснюють парківці.

Тому, маючи знану кількість гідрологічних заказників у регіоні, працівники НПП «Мале Полісся» систематично розповідають про них молоді, проводячи найрізноманітніші заходи. Адже переконані, що молодь відіграє важливу роль у збереженні екосистеми.

Напередодні за допомогою сервісу Google Meet проведено онлайн-зустрічі з членами Радошівського шкільного лісництва Радошівської загальноосвітної школи I-III ступенів Ізяславської міської ради, юними лісівниками шкільного лісництва «Хуха» Славутського навчально-виховного комплексу «Спеціалізованої школи I-III ступенів, ліцею «Успіх», учнями Михлянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ізяславської міської ради та Довжківського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Ганнопільської сільської ради, – зазначають працівники парку.

Під час таких занять школярам розповіли про Рамсарську конвенцію та чому об’єдналася світова спільнота задля охорони водно-болотних угідь, яку роль вони відіграють у житті кожної людини і для всієї планети. Також поспілкувались про водно-болотні угіддя НПП «Мале Полісся» та ознайомили учнів з флорою й фауною, що притаманна для водно-болотних угідь рідного краю.

Окрім цього, до Всесвітнього дня водно-болотних угідь працівники Національного природного парку «Мале Полісся» спільно з працівниками КЗ «Публічна бібліотека Улашанівської сільської ради» з метою привернення уваги та підвищення рівня інформативності населення щодо ролі водно-болотних угідь у житті людини оформили тематичну виставку «Водно болотні угіддя – на користь людям і природі».

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.