Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Обережно змії! Славутські лісівники закликають мешканців бути обачними

Обережно змії! Славутські лісівники закликають мешканців бути обачними

Обережно змії! Славутські лісівники закликають мешканців бути обачними

У зв’язку з настанням теплої погоди під час відпочинку на природі збільшується можливість натрапити на змій. Про це повідомляє мешканців громади ДП “Славутське лісове господарство”.

Змії водяться поблизу боліт, в лісах, горах і на луках, навіть поблизу присадибних територій для прийняття сонячних ванн. Коли температура повітря перевищує середні показники, їх активність знижується, вони стають малорухомими і млявими. Тому, зазвичай, люди отримують укуси, якщо випадково наступають, сідають або лягають на плазунів, – розповідають у лісгоспі.

Отож, у лісгоспі зазначають, що робити, якщо ви побачили змію:

  • не рухайтеся, не робіть різких рухів і почекайте, поки вона не відповзе;
  • одягайтеся відповідно. Якщо ви відправляєтесь в місцевість, де можуть жити змії, вибирайте одяг, який захистить від укусів. Це довгі штани з щільної тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.

– Перевіряйте місце відпочинку. Щоб відлякати змію, перед тим, як сісти на траву, камінь або колоду, пошарудіть або постукайте палицею. Не торкайтеся до неперевірених предметів руками. Змії часто ховаються в старих пнях, стогах сіна, під камінням або стовбурами дерев. Саме тому до цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися палицею, – додають лісівники.

Якщо вас вкусила гадюка, негайно потрібно викликати швидку допомогу. За можливості, як радять лісівники, надайте першу допомогу, будьте спокійними та робіть мінімум рухів. Місце укусу обробіть антисептиком. Зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття.

Не можна висмоктувати отруту: таким чином ймовірність зараження збільшується, до того ж, на небезпеку наражається і людина, у якої отрута опинилася у роті (відсмоктувати отруту можна, тільки якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу). Не накладайте джгут та не припікайте рану. Будьте уважними та обережними! – наголошують славутські лісівники.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.