Субота, 30 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Обіг ліків з росії та Білорусі відтепер обмежений в Україні

Обіг ліків з росії та Білорусі відтепер обмежений в Україні

Обіг ліків з росії та Білорусі відтепер обмежений в Україні

В Україні обмежують обіг ліків, виробництво яких розташоване на території росії або Білорусі. Такий Законопроєкт № 7313 на засіданні 22 травня в цілому підтримали 299 нардепів.

Мета законопроєкту – обмеження обігу в Україні лікарських засобів, виробництво яких хоча б частково розташовано на території рф або Білорусі, зменшення фінансової підтримки військової машини цих країн, стимулювання відмови від поставок товарів з цих країн в усьому світі, – зазначається у пояснювальній записці.

У держреєстрації лікарського засобу може бути відмовлено у разі, якщо встановлено, що один або декілька етапів виробництва здійснювались підприємствами, розташованими на території рф і Білорусі.

Скасовувати держреєстрацію ліків також буде дозволено, якщо заявник або його представник пов’язані з російськими компаніями, – додають у Верховній Раді.

Також законопроєктом надається право Кабміну на період дії воєнного стану в Україні тимчасово зупинити експорт лікарських засобів у разі незабезпечення потреб системи охорони здоров’я України в таких лікарських засобах у повному обсязі.

Ухвалення закону чітко зафіксує позицію України щодо неприйнятності економічних відносин з країнами, які знищують українських громадян чи сприяють агресору у цьому. Такий крок стане взірцем для інших країн та міжнародних компаній, які продовжують свій бізнес у росії та Білорусі, – зазначають автори законопроєкту.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.