Середа, 28 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Обличчя епохи: де можна прочитати про репресованих жителів Шепетівського району

Обличчя епохи: де можна прочитати про репресованих жителів Шепетівського району

Обличчя епохи: де можна прочитати про репресованих жителів Шепетівського району

База даних «Український мартиролог XX ст.», де вмішена інформація про репресованих жителів України, поповнилась на 1 105 карток. Це мешканці Хмельниччини, Полтавщини та Сумщини. Загалом, уже доступна інформація про 91 051 репресовану особу.

Центральний державний електронний архів України опрацював інформацію державних архівів Полтавської, Сумської та Хмельницької областей й успішно додав до бази даних популярного онлайн-ресурсу, доступ до якого надається на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України. Відтепер у зазначеній базі даних доступна для користувачів інформація про 91 051 репресовану особу.

В архіві Хмельницької області на цьому порталі міститься 1 353 документ. Третина із них – картки жителів сучасного Шепетівського району. Це жінки та чоловіки різних національностей та фахів: домогосподарка, хлібороб-одноосібник, сторож цукроварні та багато інших. Усі ці люди – наші предки, які ходили цими ж вулицями, що й ми, мали свої життя, мрії та плани. Ці мрії, плани та життя, за звинуваченням радянського союзу, партійно-тоталітарна машина зруйнувала. Почитати більше про наших земляків можна тут.

Довідка:

«Український мартиролог ХХ ст.» – це інформаційно-пошуковий інтернет-проєкт, що розміщений на офіційному веб-порталі Державної архівної служби України. Він містить стислу інформацію про жертв репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім’я жертви та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали. Базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» презентував Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов 6 листопада 2020 року під час пресконференції в Укрінформі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.