Неділя, 25 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » В Україні запустили Державний аграрний реєстр: як це допоможе фермерам Шепетівщини

В Україні запустили Державний аграрний реєстр: як це допоможе фермерам Шепетівщини

В Україні запустили Державний аграрний реєстр: як це допоможе фермерам Шепетівщини

Цієї п’ятниці, 12 серпня, Мінагрополітики запустило ДАР (Державний аграрний реєстр) – єдиний цифровий хаб для агровиробників України. Там можна податись на грантові та програми підтримки в Україні та за фінансування з-за кордону. Детальніше – в тексті.

Для кого реєстр

Реєстрація у ДАР можлива для виробників сільськогосподарської продукції, незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності. Ця платформа функціонує подібно до реєстрів сільгоспвиробників, які існують у всіх країнах-членах ЄС.

Зараз ДАР вже з’єднаний з:

  • Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
  • Державним земельним кадастром;
  • Державним реєстром речових прав;
  • Єдиним державним реєстром тварин.

При кожному вході в Кабінет інформація з реєстрів оновлюється.

Які можливості отримають агровиробники

Агровиробники, зареєстровані в ДАР, зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.

Витративши лише кілька хвилин на реєстрацію в ДАР, аграрії зможуть у режимі реального часу отримати доступ до інформації про наявні програми державної підтримки та подати заявку на них онлайн з дому чи офісу. Під час реєстрації фермер також зможе перевірити в особистому електронному кабінеті дані про свою діяльність, земельні ділянки, тварин тощо. Для реєстрації фермеру потрібен лише електронний підпис, – коментує заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Як зареєструватись

Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник, що відповідає вимогам програми, має:

  • заповнити онлайн-форму;
  • за необхідності, додати скан-копії документів;
  • підписати заявку своїм кваліфікованим електронним підписом.

У режимі реального часу можна відстежувати процес обробки заявки у персональному електронному кабінеті у ДАР. Анонсують, що найближчим часом запустять перші програми допомоги дрібним фермерам, які вирощують сільськогосподарські культури або тримають корів.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.