Понеділок, 22 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Обмін ламп розжарювання на LED-лампи: як діятиме програма в Україні

Обмін ламп розжарювання на LED-лампи: як діятиме програма в Україні

Обмін ламп розжарювання на LED-лампи: як діятиме програма в Україні

За програмою ЄС, “Укрпошта” почала безплатний обмін ламп розжарювання на LED-лампи. Уряд ставить собі за мету обміняти в такий спосіб 50 мільйонів ламп.

Починаючи від 30 січня, українці можуть безплатно обміняти п’ять ламп розжарювання на енергоощадні лампи. Наразі послуга «Обмін лампочок» доступна лише в обласних центрах, а також в містах: Кривий Ріг, Краматорськ та Покровськ. Проте до кінця лютого лампочки надійдуть і в інші міста та села України, – зазначили урядовці.

Уряд сподівається, що таким чином вдасться зменшити споживання електроенергії на 7-10 відсотків під час пікових навантажень енергосистеми, яка є сильно пошкодженою внаслідок російських обстрілів.

– “Укрпошта” має обмінювати тільки ті лампи розжарювання, що ще працюють. Але навряд чи поштарям вдасться організувати масову перевірку їхньої працездатності. Ми сподіваємося на сумлінність громадян. Та навіть якщо на обмін потрапить якась кількість згорілих ламп, ми все одно досягнемо своє мети. Адже кожна LED-лампа споживає у вісім разів менше електроенергії, – зазначив гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Програма передбачає, що людина приносить пʼять справних ламп розжарювання у відділення “Укрпошти” та обмінює їх на енергоощадні з цоколем Е27 або Е14. Обмін можна провести і за замовленням, і без нього.

Якщо попередньо замовити лампи через застосунок “Дія”, вони гарантовано будуть в обраному відділенні “Укрпошти”. Якщо прийти без реєстрації, то лампи зможуть обміняти лише за їх наявності. Зробити такий обмін можна буде лише один раз, повторне подання заявки в “Дії” блокуватиметься.

Нагадаємо, така акція із заміни ламп відбувається за фінансової підтримки з боку Європейського Союзу. Наприкінці минулого року президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтримала відповідну ініціативу президента України Володимира Зеленського. 

 

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.