Понеділок, 29 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Очільник Білогірської ТГ роз’яснив проблемну ситуацію щодо опалення у навчальних закладах громади

Очільник Білогірської ТГ роз’яснив проблемну ситуацію щодо опалення у навчальних закладах громади

Очільник Білогірської ТГ роз’яснив проблемну ситуацію щодо опалення у навчальних закладах громади

У Білогірській територіальній громаді 12 закладів загальної середньої та дошкільної освіти не мають опалення, тому школярі перебувають на осінніх канікулах.

Зокрема, на сьогодні без опалення залишаються: Білогірський опорний навчальний заклад ім. І. О. Ткачука, Перерослівський ліцей, Гулівецький ліцей, Квітневський ліцей, Соснівська гімназія, Денисівська гімназія, Жемелинецька початкова школа, Окіпська початкова школа, Жемелинецький ЗДО «Капітошка», Перерослівський ЗДО, Денисівський ЗДО, Окіпський ЗДО «Сонечко».

Чудово розумію і поділяю вашу занепокоєність стосовно проблеми з початком опалювального сезону в деяких закладах освіти Білогірської селищної ради. Осінь поточного року стала справжнім викликом для всіх установ України, котрі в якості енергоносіїв використовують газ. І наша громада – не виключення. Сказати, що тарифи на газ шокували – не сказати нічого. Якщо запланована ціна в місцевому бюджеті складала близько 11 гривень, то на початок опалювального сезону за 1 куб. м вона коливалася в діапазоні від 51 до 57 гривень, а це в чотири-п’ять разів більше. Арифметика проста: при такій ціні запланованих коштів вистачило б не до кінця опалювального сезону, а лише на жовтень-листопад, – розповідає Василь Мельник, Білогірський селищний голова.

Розуміючи складність ситуації, на чотирнадцятій сесії Білогірської селищної ради депутатським корпусом було підготовлено і відправлено відповідне звернення до Верховної ради України. Проблема зрушилася з «мертвої точки» минулого тижня, коли всі бюджетні установи та заклади соціальної сфери держави отримали пропозицію ціни у розмірі 16, 5 грн за м. куб.

Відразу зі сторони КП «Тепломережа» Білогірської селищної ради був відправлений необхідний пакет документів на НАК «Нафтогаз України». Єдиною затримкою на сьогодні є відповідь компанії, після чого й розпочнеться опалювальний сезон, – зазначив Василь Мельник.

Однак, проблема стосується далеко не всіх закладів освіти громади. В школах та дитячих садочках, котельні яких працюють на твердому паливі, опалювальний сезон розпочався згідно з графіком, а це 80% закладів дошкільної освіти та 63% загальної середньої освіти.

Прохання до кожного поставитися до даної ситуації з розумінням. Зі своєї сторони Білогірська селищна рада робить все можливе, проте, далеко не завжди є можливість вирішувати проблеми на місцевому рівні, – додає селищний голова.

Популярні пости