Середа, 19 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Олександр Наумець: дотримання карантинних вимог на Шепетівщині – питання життя і смерті!

Олександр Наумець: дотримання карантинних вимог на Шепетівщині – питання життя і смерті!

Олександр Наумець: дотримання карантинних вимог на Шепетівщині – питання життя і смерті!

Останніми днями у Шепетівській багатопрофільній лікарні щодня близько 50 жителів отримують позитивні COVID тести. Власне, і головний лікар, і понад 30 медпрацівників лікуються від коронавірусу. Ми поспілкувались з тимчасово виконуючим обов’язки головного лікаря Шепетівської лікарні Олександром Наумцем, аби з перших вуст дізнатись, наскільки критичною є ситуація.

68 хворих – залежні від кисню

Олександр Наумець коментує:

Зараз у нас лікується 160 хворих на ковід, 68 із них – залежні від кисню. Вже тиждень (починаючи із позаминулої п’ятниці) хворих з Шепетівки транспортують до лікарень у Старокостянтинові та Нетішині, адже у нас місць немає. Ми можемо прийняти хворого лише якщо хтось випишеться. Окрім того, значна частина медиків теж хворіє на COVID і помирає від інфекції. Цієї неділі ми ховали нашу колегу.

Також медперсонал надає лікування хворим на інші хвороби, в першу чергу, із загостреннями та іншими невідкладними станами. Переповнені корпуси та брак медичних працівників спричиняють украй важкі умови роботи.

Наш персонал навчений діяти у критичних ситуаціях, зокрема, пов’язаних з коронавірусом. Це велике навантаження на людину: добові чергування, постійне перебування у захисному спорядженні. Тому, скажімо, лікар з поліклініки або закладу, що не має такого досвіду, тут не впорається. Зараз лікарня переживає складні часи. Проте наші медики мужньо протистоять пандемії.

Щоб надати допомогу усім потребуючим, медики аналізували можливість задіяти й вузлову лікарню для розміщення хворих на ковід. Але для того, аби розгорнути додаткові ліжкомісця у Вузловій, їм необхідно укласти договір на COVIDний пакет із Національною службою охорони здоров’я, домовитись про підвіз кисню, виконати ряд інших вимог, які наразі є неможливими. Тому всі виклики бере на себе багатопрофільна лікарня.

Загалом, на добу наша лікарня витрачає 140 балонів кисню.

У нас укладені договори на два види кисню: рідкий або «кріокисень» нам привозять зі Льова. На купівлю газоподібного кисню ми уклали договір із нашим хмельницьким підприємством «Проскурів Кисень». Загалом, на добу наша лікарня витрачає 140 балонів кисню. Його нам допомагає отримати міська рада, підприємці та підприємства міста, за що ми їм дуже вдячні. Люди самостійно їдуть до Хмельницького, забирають важезні балони та привозять їх до Шепетівки.

Та все це – боротьба з наслідками. А головне – причини вкрай важкої ситуації!

COVID помолодшав та став більш агресивним

Питання, на якому я наголошую, – дотримання карантинних норм!Сьогодні містяни ігнорують більшість вимог, неправильно (лише на підборідді) носять маску, багаторазові маски не перуть, відвідують публічні місця, не дотримуються дистанції в магазинах тощо. А в цей час COVID помолодшав та став більш агресивним: він пристосовується до життя в людському організмі і з вигляду здорова людина з хорошими показниками сатурації (рівнем кисню в крові) може «згоріти» за півтори години. Якщо ми не зважимо на це і продовжимо нехтувати правилами карантину, все йтиме не тільки до жорсткого локдауну. І не приведи нас Боже до сортування хворих, кого рятувати в першу чергу.

Сьогодні COVID є надскладною не тільки медичною, а й соціальною проблемою, – наголошує Олександр Наумець. – Дуже важливо дотримуватись правил карантину: миття та дезінфекція рук, носіння чистої (!) маски, що закриває ніс та рот.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.