Середа, 23 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Опалювальний сезон прогнозують надзвичайно складним: як підготувати оселю до зими

Опалювальний сезон прогнозують надзвичайно складним: як підготувати оселю до зими

Опалювальний сезон прогнозують надзвичайно складним: як підготувати оселю до зими

Опалювальний період 2022-2023 років буде найскладнішим в історії України. Його впевнене проходження напряму залежить від послідовних та скоординованих дій центральної і місцевої влади та громадян.

Міністерство розвитку громад та територій України розпочинає комунікаційну кампанію «Готуймося!», спрямовану на спонукання громадян індивідуально готуватися до опалювального сезону. Адже одним із важливих заходів підготовки є проведення побутової термомодернізації власниками квартир та індивідуальних будинків. 

Саме первинні заходи дозволять зменшити втрати теплової енергії та створити оптимальний мікроклімат в оселях. Як це зробити, розповідаємо, – зазначили у міністерстві.

Насамперед, потрібно зменшити тепловтрати. Проведіть профілактику металопластикових вікон, ущільніть вікна та двері; визначте одну кімнату для обігріву на випадок надзвичайної ситуації.

Також треба перевірити обладнання. Викличте фахівця, щоб він перевірив розетки, проводку та електроприлади. Якщо у вас індивідуальне опалення, проведіть технічне обслуговування котла. Підготуйте батареї, відсуньте меблі від батарей, зберіть штори, зніміть декоративні панелі, наклейте тепловідбивний екран (фольгований матеріал) на стіну за батареями, – наголошують в міністерстві.

Підготуйте додаткові джерела тепла, перевірте стан теплої підлоги, обігрівачів, кондиціонера. Проведіть технічне обслуговування кондиціонера та дізнайтеся, чи може він обігрівати та при яких температурах.

Подбайте разом із сусідами про утеплення під’їзду та будинку. Прослідкуйте за збереженням тепла у під’їздах, підвалах та на горищах; трубопроводи мають бути утеплені, всі вікна та двері мають щільно зачинятись, – зазначають фахівці.

Наразі необхідно об’єднатися домогосподарствам та підготувати план, домовитися з родичами, сусідами, друзями про спільні дії на випадок надзвичайної ситуації.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.