Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » П’ятий пакет санкцій в дії: порти держав ЄС припинили обслуговувати російські кораблі

П’ятий пакет санкцій в дії: порти держав ЄС припинили обслуговувати російські кораблі

П’ятий пакет санкцій в дії: порти держав ЄС припинили обслуговувати російські кораблі

Європейські країни закривають свої порти, відповідно до п’ятого пакету санкцій Євросоюзу, запровадженого проти росії через військове вторгнення в Україну. Цей пакет санкції ЄС містить норму про те, що вхід до морських і річкових портів заборонений для всіх суден, зареєстрованих під російським прапором.

– Наразі діє 2873 торгівельних кораблів з російським прапором. Зміна формальної реєстрації не допоможе обійти цю санкцію: рішення ЄС діє також на всі кораблі, що змінили прапор із російського на будь-який інший пізніше 24 лютого 2022 року. Рішення не буде поширюватися на ті кораблі, що опинилися у скруті, зокрема, подали сигнал SOS (Mayday). Рішення про допуск таких кораблів будуть ухвалювати індивідуально, – зазначають у Єврокомісії.

Також державам-членам дозволено ухвалювати обґрунтовані винятки, наприклад, для суден, які перевозять енергоносії, харчові продукти та фармацевтичні препарати до країн ЄС. Деякі держави, зокрема, Естонія, окремо наголосили, що заборона буде стосуватися також приватних яхт та пасажирських суден, що не перевозять комерційний вантаж.

– Кремль не показує жодних ознак припинення своєї агресії, тому Європа поступово шукає стратегічні способи зробити вартість війни настільки високою, щоб зникла перспектива продовження військового наступу на Україну. Всі підприємства, чия діяльність так, чи інакше, пов’язана з росією, повинні будуть переосмислити свою діяльність, щоб упоратися в новому економічному просторі, – сказав міністр економіки і комунікації Естонії Тааві Аас.

Однак, агентство The Guardian повідомило, що влада Болгарії робить виняток для суден, які потребують гуманітарної допомоги, а також для суден, що перевозять енергоносії, продовольство і медикаменти до ЄС.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.