Середа, 10 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Розпочинається Страсний тиждень: що можна робити, а від чого краще утриматися

Розпочинається Страсний тиждень: що можна робити, а від чого краще утриматися

Розпочинається Страсний тиждень: що можна робити, а від чого краще утриматися

Великий понеділок 2022 року припадає на 18 квітня. Саме з цього дня починається Страсний тиждень перед Великоднем. Що означає цей період, з якими подіями він пов’язаний та які традиції в українського народу існують?

Сьогодні, 18 квітня, розпочинається Страсний тиждень – останній тиждень перед Великоднем, який відзначається особливо строгим постом. Триватиме він до суботи, 23 квітня. Кожен день Страсного тижня наділений особливим змістом, має свої традиції та заборони. То що ж означає цей період, що можна робити за тиждень, а від яких дій краще відмовитись.

Страсний тиждень 2018: що не можна робити та як правильно його провести :  01:04:2018 - 20 хвилин Вінниця

Будь-який день священного тижня називається Великим. У храмах проводяться служби особливо урочисті і важливі, адже Великдень в церковному календарі вважається головним святом. Дні святих в Страсну седмицю не святкують, померлих не поминають, не хрестять дітей і не вінчають закоханих. Будь-які приготування орієнтовані тільки на святкування Великодня. Кожен день цього священного періоду має своє особливе значення.

Великий понеділок

У цей день служителі храмів згадують і розповідають про святого патріарха Йосипа – людину, яку власні брати продали в рабство. Священики в понеділок починають варити миро – масла для помазання після хрещення. До складу його входять 50 різних масел і трав, а процес приготування займає три дні.

Церква дозволяє прибирати вдома, прати, ремонтувати житло. Особливо важливо вимити вікна. Згідно з повір’ями, зустрічати Великдень з брудними вікнами – погана прикмета. Також можна висаджувати рослини – буде хороший урожай.

Великий вівторок

Згадують настанови і розмови Христа з учнями. Саме у вівторок, згідно із заповітами, він розповідав про Страшний суд, воскресіння мертвих і різні чудотворення, які відкриються обраним.
Традиції такі ж, як і в понеділок, але краще в цю дату привести в порядок одяг – випрати, попрасувати, зашити.

Страсний тиждень по днях: що можна їсти, традиції, заборони | Старкон.City

Велика середа

Як йдеться в Біблії, в середу Юда зрадив Христа за 30 срібняків. Також духовні настоятелі говорять про Марію Магдалину, яка омивала ноги Ісуса і мазала їх міром. Саме в цей день священики читають молитви з поклонами, а потім скасовують їх до Трійці. Вважається, що в середу Господь спокутував наші гріхи, тому в цю дату потрібно сповідатися.

У домашніх справах для людей ніяких обмежень немає, можна робити все те ж саме, що і в попередні дні.

Великий четвер

У четвер люди починають готуватися до Великодня: фарбують яйця, прибирають вдома, перуть одяг і печуть паски. Друга назва дня – Чистий четвер. Є традиція – до сходу сонця потрібно скупатися і очиститися.

Служителі храмів читають найдовшу службу в році – Дванадцять Євангелій про страждання Христа. Віруючі стоять із запаленими свічками і не гасять їх до приходу додому. Православним в цей день обов’язково потрібно причаститися.

Що категорично не можна робити в Страсний тиждень | Ідеї декору

Велика п’ятниця

День, коли, за Біблією, розіп’яли Христа. У храмах згадують страждання Господа на хресті і виносять плащаницю – зображення Господа в труні, а віруючі повинні вклонитися святині.

Будь-які роботи заборонені. Цей день позначений, як траурний, і церква категорично проти будь-яких дій з боку мирян.

Страсний тиждень перед Великоднем. Розказуємо про традиції кожного дня

Велика субота

Останнє богослужіння Страсної седмиці, коли священики говорять про те, як поховали Ісуса. У цю дату вже духовні наставники одягаються в урочисті одежі і освячують великодні паски, принесені людьми. Найголовніша служба починається ввечері, а в Єрусалимі сходить благодатний вогонь.

Люди можуть зробити всі домашні справи, якщо не встигли, і ніколи не дають в борг. Адже є прикмета, що ті, хто порушують заборону, самі матимуть потребу в грошах.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.