П’ятниця, 9 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Пакети стануть платними: в Уряді встановили ціни

Пакети стануть платними: в Уряді встановили ціни

Пакети стануть платними: в Уряді встановили ціни

З першого лютого 2022 року в Україні пластикові пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів (кульки) будуть платними, – передає Мінекономіки.

– Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щороку. Вони слугують лише декілька хвилин, а потім розкладаються понад століття, забруднюючи довкілля. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні торбинки та дозволить захистити довкілля і здоров’я людей від шкідливого впливу мікропластику, – зазначив Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

Відтак, в Уряді встановили мінімальні роздрібні ціни на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг:

  • 2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;
  • 2,50 грн  –  пакет без ручок, але  з боковими складками або з ручками без бокових складок;
  • 3,00 грн –  пакет з ручками і боковими складками.

Ці вимоги до 1 січня 2023 року не стосуються біорозкладних та надтонких пластикових пакетів, призначених для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду, і таких, що використовуються, як первинна упаковка.

Крім того, з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Україна – не єдина країна у світі, де є обмежений обіг пластику:

Заборона пластикових пакетів – які країни заборонили використання чи  обмежили обіг пластику » Слово і Діло
Фотографіка ресурсу “Слово і діло”

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.