Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » “Славута-Сервіс” сплатить кошти за гусей, подушених безпритульними собаками

“Славута-Сервіс” сплатить кошти за гусей, подушених безпритульними собаками

“Славута-Сервіс” сплатить кошти за гусей, подушених безпритульними собаками

До суду звернулась жителька міста Славута з тим, що 3 безпритульні пси пошкодили сітку її домогосподарства, де подушили та роздерли 30 гусей, яких вирощувала жінка.

Очевидцем цієї події став її син, котрий вигнав собак, а потім упізнав їх серед тих, що перебували у притулку КП “Славута-Сервіс”. За її словами, загиблі гуси були породи «Велика сіра» та «Лінда». Середня вартість однієї гуски складає 1000 гривень, – йдеться у матеріалах суду.

Жінка звернулась до суду із позовом, де попросила стягнути із виконкому, міськради та “Славута-Сервіс” 30 тисяч гривень матеріальної та 30 тисяч гривень моральної шкоди.

На її думку, бездіяльність відповідачів полягає в тому, що вони не здійснюють належних заходів щодо організації та вилову безпритульних собак та їх тимчасової ізоляції. Славутський міськрайонний суд позов задовольнив частково, стягнувши всю суму з міської ради.

Славутська міськрада звернулась до апеляційного суду, прохаючи відмінити таке рішення суду першої інстанції, оскільки з їх позиції це рішення базується на припущення, оскільки позивачка не підтвердила причину загибелі птиці: працівники поліції не оглядали тушки гусей, не направляли на обстеження, тому, що саме чи хто став причиною, вони не встановили. Також немає офіційних даних про породу гусей та їх вартість.

Врахувавши всі аспекти справи, зокрема те, що  “підрозділ Держпродслужби та ветслужба Славути не відреагували на звернення сина позивачки щодо обстеження загиблої птиці і фактично самоусунулися від виконання своїх обов`язків”, те, що собаки, оскільки не було вказано їх господарів є безпритульними, а тому відповідальністю КП “Славута- Сервіс” позов погодили частково.

Хмельницький апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу Славутської міської ради: скасував рішення Славутського міськрайонного суду та ухвалив нове – стягнув з Комунального підприємства «Славута-Сервіс» на користь позивачки 14451 гривню на відшкодування майнової шкоди та 10000 гривень – моральної. У решті позову ХАС відмовив.

Також врахували те, що точно породи гусей не встановили, а тому ціну збитків прораховували із розрахунку вартості кілограма тушки 110 грн/ кг з урахуванням загальної маси тушок загиблих гусей (131,38 кг), що у загальному склало 14 2451, 80 грн.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.