Попри семантичну схожість та локалізацію поширення, “парадонтит” та “парадонтоз” мають дещо різні медичні генези. Тож, разом з лікаркою “Фенікс-Дент” Надією Августіновою розбираємося чим схожі та відрізняються ці хвороби, як їх виявити, як та чи можна їм запобігти і те, як діяти, якщо хвороба у вас є.
ДЕ “БОЛИТЬ”
І парадонтоз, і парадонтит стосуються ясен. Парадонтоз – захворювання ясен та кісткової тканини. Внаслідок цього оголюються корені зубів. У зоні ризику – люди з неправльним прикусом, вроджениими аномаліями чи ті, хто нехтують професійною гігієною.
– Парадонтит стосується мікрофлори. І це – ціла історія, яка бере початок з неправильної домашньої гігієни та ігнорування планових відвідувань стоматолога, – пояснює Надія Августінова. – Все починається із зубного нальоту, де, розвиваючись, мікроби спричиняють гінгвіт – найлегшу форму (коли пацієнт ще може максимально безпечно разом з лікарем запобігти розвитку хвороби).
Якщо парадонтит не лікувати, він може вразити корінь зуба, аж до втрати органа.
ЯК ЛІКУВАТИ
Парадонтит слід лікувати одразу, щойно ви відчуваєте дискомфорт чи помічаєте відхилення стану від норми. У жодному разі не варто займатися самолікуванням.
– Адекватну оцінку стану здоров’я може дати лише лікар, – пояснює Надія Августінова, – адже враховуються не лише видимі ознаки, а й причини виникнення парадонтиту.
Парадонтоз же не лікується, але фаховий підхід стоматолога може стабілізувати хворобу.
– Тут так само, залежно від клінічної ситуації, яка у кожному випадку є індивідуальною, стоматолог призначить максимально ефективний курс, – додає Надія Августінова. – В окремих випадках може знадобитися хірургічне втручання або ортодонтичний супровід.
ЩО РОБИТИ
За будь-якого сценарію та при будь-яких хворобах або ж дискомфорті, каже лікарка, перше, що слід зробити, – звернутися до стоматолога.