Четвер, 23 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Переохолодження – це небезпечно: лікарі Шепетівського ЦПМСД  розповідають як діяти у таких випадках

Переохолодження – це небезпечно: лікарі Шепетівського ЦПМСД  розповідають як діяти у таких випадках

Переохолодження – це небезпечно: лікарі Шепетівського ЦПМСД  розповідають як діяти у таких випадках

Цьогоріч зима не припиняє «вередувати»: то сніжить, то дощить, а то й морозить. Саме тому маємо знати як ідентифікувати переохолодження та яку домедичну допомогу потрібно надати постраждалому до приїзду лікарів.

Медичні працівники КП «КНП Шепетівський ЦПМСД» розповідають про три стадії охолодження.

– На першій стадії з’являються лихоманка, слабкість, втома й сонливість, розвивається дрібне (холодове) тремтіння м’язів і «гусяча шкіра». На другій холодове тремтіння досягає максимуму, з’являється поверхневе охолодження, сонливість переходить у розлад свідомості, – розповідають лікарі медцентру.

На третій стадії відбувається пригнічення холодового тремтіння, яке може свідчити про дуже небезпечне охолодження (гіпотермію), що може призвести до зупинки дихання та серця. Постраждалий може бути непритомним. На цьому етапі вкрай важливо терміново надати допомогу, бо без неї людина може померти.

Окрім низької температури, холодову травму можуть провокувати такі чинники: висока вологість, навіть тривале перебування за температури +5 – +8 °С, але за високої вологості може спричинити в людини холодову травму, вітер, хронічні захворювання чи надмірна втома в людини, вживання алкоголю, належність до певних груп. Зокрема діти, люди похилого віку особливо чутливі до дії низьких температур через особливості теплообмінних процесів в організмі, –  наголошують лікарі.

Якщо ж у людини наявні ознаки переохолодження, що робити? Найкращий спосіб допомогти постраждалому – це доставити до медичного закладу, аби фахівці надали кваліфіковану допомогу. Крім того, варто врахувати наступні поради домедичної допомоги у разі переохолодження:

  • заспокойте постраждалого, поясніть подальші дії;
  • зателефонуйте на «103» та слідуйте вказівкам диспетчера;
  • зніміть з постраждалого холодний чи вологий одяг;
  • дайте йому безалкогольний теплий напій;
  • накрийте термопокривалом або ковдрою і будьте поряд до приїзду медиків. Якщо стан людини погіршується, повторно зателефонуйте на «103»;
  • якщо постраждалий знепритомнів і не має ознак життя, розпочніть серцево-легеневу реанімацію.

Популярні пости