Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Перші випадки інфекційного захворювання лептоспірозу зафіксували на Хмельниччині

Перші випадки інфекційного захворювання лептоспірозу зафіксували на Хмельниччині

Перші випадки інфекційного захворювання лептоспірозу зафіксували на Хмельниччині

На Хмельниччині зафіксували гостре інфекційне захворювання, яке може передаватися від тварини до людини. Наразі зафіксовано вже три випадки у внутрішньо переміщених осіб. Торік на лептоспіроз захворіло 4 особи, обійшлося без летальних випадків.

Під час епідрозслідування минулорічних випадків захворювання встановлено, що причиною інфікування 2-х громадян могли стати гризуни в домогосподарствах, а в 2-х інших – ловля та розробка риби поблизу водойм, – зазначив Віталій Овчарук.

Посадовець зауважує, що джерелом зараження для людей є гризуни, свійські й дикі тварини, хутрові звірі, собаки. У містах основним носієм інфекції є пацюки. Занедужати можуть як мешканці сільської місцевості, так і міст. Однак, з огляду на поточну ситуацію в державі, питання профілактики цього небезпечного захворювання є однаково актуальними для всього населення Хмельницької області.

З моменту появи симптомів рахунок «йде на години». Тому, чим швидше розпочати професійне лікування, тим вищі шанси на одужання. Важлива своєчасна діагностика, оскільки збудники та їх токсини спричиняють патологічні зміни в нирках, ураження печінки (часто з жовтяницею) та нервової системи, – пояснюють фахівці.

Зазначимо, що хвороба за симптоматикою схожа на гостре респіраторне захворювання. З’являється лихоманка (підвищення температури тіла до 39 градусів і вище), загальна слабкість, сильний головний біль, нудота. Характерними є болі в м’язах.

Також може виникати почервоніння та набряк шкіри, почервоніння очей. Зазвичай симптоми проявляються через 7–14 днів після зараження. Підтвердити діагноз допомагають лабораторні дослідження, – додають фахівці.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.