
На Хмельниччині зафіксували гостре інфекційне захворювання, яке може передаватися від тварини до людини. Наразі зафіксовано вже три випадки у внутрішньо переміщених осіб. Торік на лептоспіроз захворіло 4 особи, обійшлося без летальних випадків.
– Під час епідрозслідування минулорічних випадків захворювання встановлено, що причиною інфікування 2-х громадян могли стати гризуни в домогосподарствах, а в 2-х інших – ловля та розробка риби поблизу водойм, – зазначив Віталій Овчарук.
Посадовець зауважує, що джерелом зараження для людей є гризуни, свійські й дикі тварини, хутрові звірі, собаки. У містах основним носієм інфекції є пацюки. Занедужати можуть як мешканці сільської місцевості, так і міст. Однак, з огляду на поточну ситуацію в державі, питання профілактики цього небезпечного захворювання є однаково актуальними для всього населення Хмельницької області.
– З моменту появи симптомів рахунок «йде на години». Тому, чим швидше розпочати професійне лікування, тим вищі шанси на одужання. Важлива своєчасна діагностика, оскільки збудники та їх токсини спричиняють патологічні зміни в нирках, ураження печінки (часто з жовтяницею) та нервової системи, – пояснюють фахівці.
Зазначимо, що хвороба за симптоматикою схожа на гостре респіраторне захворювання. З’являється лихоманка (підвищення температури тіла до 39 градусів і вище), загальна слабкість, сильний головний біль, нудота. Характерними є болі в м’язах.
– Також може виникати почервоніння та набряк шкіри, почервоніння очей. Зазвичай симптоми проявляються через 7–14 днів після зараження. Підтвердити діагноз допомагають лабораторні дослідження, – додають фахівці.