Неділя, 25 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » «Первоцвіт-2023»: на Хмельниччині пильнуватимуть порушників, які продаватимуть рідкісні види рослин

«Первоцвіт-2023»: на Хмельниччині пильнуватимуть порушників, які продаватимуть рідкісні види рослин

«Первоцвіт-2023»: на Хмельниччині пильнуватимуть порушників, які продаватимуть рідкісні види рослин

Щовесни на території України великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами – першоцвітами. Масовий збір на продаж рідкісних рослин призводить до деградації їх популяцій, а у невеличких місцезростаннях – до повного пригнічення насіннєвого поновлення.

З метою запобігання знищенню рідкісних видів рослин, Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області разом з правоохоронними органами та Державною лісовою охороною розпочинає щорічну природоохоронну операцію «Первоцвіт-2023».

Перші весняні квіти є великою спокусою для торгівців, які, знаходячи місця, де ростуть ці провісники весни, нещадно зривають їх «під корінь», не даючи можливості продукувати насіння і гублячи популяцію рослин в цілому. А попит покупців на ніжні букетики тільки заохочує продавців до повторних актів вандалізму, – розповідають у Національному природному парку «Мале Полісся».

Як наголошують парківці, торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги, заборонена та карається кількома статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Стаття 88-1 (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу) передбачає накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 грн). Відповідно до частини 2 цієї ж статті, ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу, – наголошують фахівці.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2012 року №1030 (зі змінами і доповненнями), за кожну зірвану рослину з Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн за 1 екземпляр; шафрани (крокуси), підсніжники – від 49 до 62 грн за 1 екземпляр, залежно від виду; сон-трава – від 37 до 62 грн, залежно від виду.

З минулого року, з початком повномасштабного військового вторгнення російської федерації, на природу України лягло додаткове навантаження. Через обстріли, пожежі, створення ліній оборони нищяться цілі екосистеми, на відновлення яких знадобляться десятиліття, а деякі – втрачені назавжди. Тож, будьте свідомими і не робіть свій «внесок» в знищення краси і тендітності неповторної української природи, – додають парківці.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.