Понеділок, 21 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » “Первоцвіт-2025»: на Хмельниччині тривають рейдові заходи для виявлення фактів незаконного збору червонокнижних рослин

“Первоцвіт-2025»: на Хмельниччині тривають рейдові заходи для виявлення фактів незаконного збору червонокнижних рослин

“Первоцвіт-2025»: на Хмельниччині тривають рейдові заходи для виявлення фактів незаконного збору червонокнижних рослин

На території Хмельницької області триває природоохоронна операція “Первоцвіт-2025». Екологи, поліція та активісти проводять рейдові перевірки, щоби притягнути до адміністративної відповідальності торговців червонокнижними квітами.

  • У Хмельницькій області тривають рейдові заходи для виявлення фактів незаконного збору, перевезення та реалізації ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України, – зазначили в  Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області.

Зокрема, в межах операції “Первоцвіт-2025”, проведено 20 рейдових перевірок, під час яких виявлено порушників природоохоронного законодавства.

  • За результатами перевірок, складено 8 адміністративних протоколів за статтею 88-1 (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу) Кодексу України про адміністративні правопорушення. До правопорушників застосовано відповідні санкції, – наголосили в установі.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області нагадує, що незаконний збір та реалізація первоцвітів завдає значної шкоди природним екосистемам. Збереження ранньоквітучих рослин – це відповідальність кожного, адже вони не лише прикрашають природу, а й виконують важливу роль у збереженні біорізноманіття.

  • Закликаємо громадян відповідально ставитися до довкілля та повідомляти про факти незаконного збору та продажу первоцвітів за телефоном “гарячої лінії” Інспекції (0382) 70-28-39”, – нагадують екологи.

Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством, незаконний збір, перевезення та реалізація рослин, занесених до Червоної книги України, тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. На порушників чекатиме штраф у розмірі від 510 до 1 700 гривень з подальшою конфіскацією рослин.

Якщо ж об’єктом порушення стануть рослини, які перебували в межах територій природно-заповідного фонду, які занесені до Червоної книги України, розмір штрафних санкцій значно зросте і становитиме від 1 700 до 3 655 гривень.

Окрім штрафу, правопорушники також зобов’язані сплатити відшкодування за кожну зірвану або пошкоджену рослину.

Популярні пости