
У тексті збережено авторський стиль, риторику та орфографію авторки, пані Марини Лебідь.
Чи не кожна жінка мріє у своєму житті стати мамою, дехто народжує у молодому віці, хтось – у зрілому. Однак, кожна породілля, не зважаючи на вік, соціальний статус освіту чи інше, може переживати післяпологову депресію. Це не має нічого спільного з втомою, недосипанням, невмінням поводитися з новонародженим – це адаптаційний період в новій соціальній ролі, який триває, звісно явище індивідуальне, в середньому 4-6 тижнів після пологів. Натомість, післяпологова депресія може тривати від місяця до 6-8-ми місяців.
Вагітність та пологи супроводжуються величезною гормональною перебудовою та виснажують жіночий організм. Окрім цього, це період колосальних життєвих змін, що є значним навантаженням для нашої психіки.
В силу цих факторів може виникнути післяпологова депресія.
Рідко буває одна конкретна причина. Зазвичай, депресію провокує їх поєднання.
Як можна собі допомогти:
- навчитися просити допомоги у близьких, щоб була можливість відпочити і підзарядитися енергією;
- слідкуйте за своїм здоров’я – це харчування, водний режим, ще раз про сон, оскільки ваш стан прямопропорційно впливає на коливання ваших емоцій.
Якщо ці два кроки не дають позитивних змін, слід звернутися до спеціаліста, адже від вас залежить, власне, ваш фізичний і психічний стан, а також життя новонародженого малюка, та й добробут вашої родини.
Дбаючи про себе, дбаєте про тих, хто поряд.