Неділя, 14 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Півроку від дня теракту в Оленівці: що відомо наразі

Півроку від дня теракту в Оленівці: що відомо наразі

Півроку від дня теракту в Оленівці: що відомо наразі

Півроку тому, в ніч на 29 липня 2022 року, росія влаштувала кривавий теракт в Оленівській колонії. Там вони утримували захисників «Азовсталі. Внаслідок вибуху загинуло щонайменше 54 героїв, а понад 130 отримали поранення.

Джерело: Асоціація родин захисників «Азовсталі»

Росіяни підступно та жорстоко вбили героїчних оборонців «Азовсталі», не змігши перемогти їх на полі бою. Досі злочин в Оленівці лишається офіційно нерозслідуваним, адже за півроку жодна міжнародна організація так і не отримала від росіян повного доступу до місця трагедії.

На початку 2023 року стала відомою інформація про розпуск генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерішем місії з розслідування факту вбивства українських військовополонених в Оленівці. Це сталося через відсутність необхідних гарантій безпеки від російської сторони.

Наразі Україні, внаслідок важких перемовин, вдалося повернути тіла 54 загиблих під час теракту військових, їхня ДНК-експертиза триває. Про це 12 січня повідомило Міністерство з питань реінтеграції окупованих територій. Тим часом родини Героїв продовжують вже сьомий місяць жити в страшній та болючій невідомості. Асоціація родин захисників «Азовсталі» сьогодні просить небайдужих ні на день не забувати про жертв цього страшного масового вбивства та підтримувати їхні родини, а міжнародні організації – робити все, що їм під силу, аби все ж розслідувати цей злочин та добитися правди, щоб світ знав і покарав винних. Ми потребуємо нагальних інспекцій місць та умов утримання, в яких військовополонені оборонці Маріуполя перебувають вже дев‘ятий місяць. Не забуваймо захисників «Азовсталі»!

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.