П’ятниця, 21 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Подбати про серце: жителям Плужненщини нагадали про загальні правила

Подбати про серце: жителям Плужненщини нагадали про загальні правила

Подбати про серце: жителям Плужненщини нагадали про загальні правила

Сьогодні, 29 серпня, в Україні та світі відзначається Всесвітній день серця. До цього дня на Плужненщині розповіли про загальні правила профілактики серцево-судинних захворювань.

Профільний матеріал підготований фахівцями «Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб». Його оприлюднили на сайті громади.

Ризик розвитку серцево-судинних захворювань може зростати на фоні постійної емоційної напруги та стресу, характерних для реалій сучасності. Серед наслідків:

  • підвищення артеріального тиску та рівня цукру у крові;
  • порушення ритму серця та розвиток стенокардії;
  • інфаркт чи гіпертонічний криз.

 Науковці напряму пов’язують війну та ймовірність виникнення ішемічної хвороби серця, інсульту, діабету, підвищення артеріального тиску та холестерину, а також збільшення споживання алкоголю й тютюну. Поєднання декількох факторів ризику значно прискорює розвиток серцево-судинних захворювань. За сучасних умов просто неможливо знизити рівень стресових факторів, але кожен може змінити спосіб свого життя для того, щоб профілактувати хвороби.

Аби запобігти погіршенню стану, фахівці радять зробити постійним аспектом свого життя:

Збалансоване харчування

Дотримуйтеся принципу “Тарілки здорового харчування”. Радимо вживати щодня:

– 400 г овочів, фруктів та ягід;

– не більше (а краще — менше) 1 чайної ложки солі;

– не більше 10 чайних ложок доданого цукру;

– обмежте споживання трансжирів (містяться у магазинній випічці, стравах фастфуду та смажених продуктах);

– їжте більше продуктів, що містять клітковину — цільнозернових каш, бобових, горіхів.

Фізична активність

Регулярні фізичні вправи здатні знизити рівень депресії та тривожності у людей різних вікових груп. Малорухливий спосіб життя, навпаки, часто стає причиною виникнення гіпертонії, інфаркту, інсульту та може призвести до ожиріння. А надлишкова вага чинить додатковий тиск на серце та судини. Тому щодня приділяйте, принаймні, 30 хв. свого часу помірній або інтенсивній фізичній активності.     

Здоровий сон та розпорядок дня

Це допоможе мозку перезарядитися, а тілу – відпочити. За сучасних умов мати якісний сон досить важко, але досипати норму важливо. Експерти радять робити перерви на денний сон, якщо нічний сон був коротким або часто лунали тривоги.

Контроль артеріального тиску

Самоконтроль артеріального тиску допоможе вчасно вжити необхідних заходів, уникнути розвитку різних хвороб та їх коштовного лікування. Варто пам’ятати, що норма артеріального тиску в людини змінюється з віком — систолічний тиск зростає протягом усього життя, а діастолічний зростає до 60 років. У старшому віці та для людей, які мають підвищений ризик розвитку артеріальної гіпертензії, рекомендовано проходити щорічний скринінг.

Відмова від шкідливих звичок

Багато людей помилково вважають куріння та вживання алкоголю дієвим способом подолання стресу. Проте, це не так. Небезпеку для вашого здоров’я становлять як звичайні, так і електронні сигарети, пристрої для нагрівання та кальяни. А пиво та енергетики шкодять здоров’ю так само, як і міцні напої. Тому радимо знайти більш здорові способи контролювати рівень стресу, наприклад, прогулянки на свіжому повітрі чи заняття спортом.

Дотримуватися рекомендацій лікаря у дозуванні та вживанні ліків

Препарати від тиску потрібно приймати в один і той же час щодня. Адже запобігти підвищенню тиску набагато простіше і для цього потрібні менші дози. Якщо ж ліки потрібно приймати раз на добу, головне, щоб між прийманнями пройшло не більше 24 годин.

Також дуже важливо постійно тримати контакт з сімейним лікарем. З ним обов’язково потрібно проконсультуватися у разі появи тривожних симптомів, якщо вас турбують біль, утома чи безсоння. Не нехтуйте плановими обстеженнями.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.