П’ятниця, 27 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Погана гігієна зубів може призвести до потенційно смертельної проблеми в мозку

Погана гігієна зубів може призвести до потенційно смертельної проблеми в мозку

Погана гігієна зубів може призвести до потенційно смертельної проблеми в мозку

Цьогоріч у грудні група науковців в Університеті Плімута (США) на основі проведеного дослідження оприлюднила висновок про те, що бактерії, які містяться у ротовій порожнині, можуть призвести до потенційно смертельної проблеми в мозку. Ми поспілкувалися з медиками клініки «Фенікс-Дент» про те, на що може вплинути неякісна гігієна та як її проводити правильно.

У ротовій порожнині людини може міститися декілька сотень бактерій, – каже лікарка «Фенікс-Дент» Надія Августінова. – Існують наукові дослідження, які були доведені практично. Також говорю з власного професійного досвіду про вплив мікрофлори ротової порожнини та прикусу на здоров’я всього організму. Дослідження, яке провели науковці під керівництвом Plymouth NHS Trust, – ще одне підтвердження того факту, що здоров’я ротової порожнини впливає на стан людини загалом.

У роботі йдеться про те, що у частини пацієнтів, госпіталізованих із абсцесом головного мозку, зафіксували Streptococcus anginosus. Це бактерія, яка може призвести до фарингіту та інфекцій у внутрішніх органах (мозок, легені та печінка). Дану бактерію часто зустрічають при зубних абсцесах.

За висновками дослідників, – пояснює Надія Августінова, – їх результати є свідченням того, що ротову порожнину можна вважати джерелом інфекції у випадках абсцесу мозку, де чітка причина не виявлена. Ці результати для нас, лікарів-стоматологів, – ще одне підтвердження того, що дуже важливо наголошувати на необхідності як домашньої гігієни, так і професійного чищення зубів у стоматолога.

Зуби в домашніх умовах можна чистити хоч і довго, але неправильно, каже лікарка.

– Часто люди фокусуються на тривалості чищення, але правильна методика – не менш важлива. Чистити зуби слід круговими вимітальники рухами, починаючи від молярів до різців. Щітка рухається вертикально поверхні зуба – від кореня до верхівки зуба. Спершу ми чистимо верхню щелепу (ззовні та всередині); потім, за такою ж методикою, – нижню.

Також, нагадує Надія Августінова, кожен має щонайменше двічі на рік здійснювати професійну чистку зубів у свого лікаря-стоматолога.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.