П’ятниця, 24 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Полонне: суд відмовився передати на поруки обвинуваченого у домашньому насильстві

Полонне: суд відмовився передати на поруки обвинуваченого у домашньому насильстві

Полонне: суд відмовився передати на поруки обвинуваченого у домашньому насильстві

57-річний полончанин постав перед судом. Полонський районний суд визнав чоловіка винним у вчиненні домашнього насильства (стаття 126-1 КК України). Разом з тим, суд відмовився передати його на поруки колективу підприємства. У чому причина?

Як встановив суд, мешканець Полонного систематично вчиняв психологічне насильство щодо своєї колишньої дружини. Він її нецензурно ображав, погрожував, принижував і залякував. Суд тричі притягував полончанина до адміністративної відповідальності за домашнє насильство: штрафував та відправляв під арешт на 7 діб. Проте свою поведінку чоловік не змінив.

Зазначається, що потерпіла перебувала у постійному пригніченому стані та втомі, емоційному виснаженні та напруженості, втратила очікування на спокійне, нормальне життя.

У результаті, Полонський районний суд визнав полончанина винним у вчиненні домашнього насильства (стаття 126-1 КК України) та призначив йому покарання – 1 рік позбавлення волі, звільнивши від його реального відбування на 1 рік іспитового строку.

Проте трудовий колектив підприємства, де працює обвинувачений, подав клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею на поруки. Суд відмовив.

– Беручи до уваги характер та тривалість вчиненого обвинуваченим кримінального правопорушення, значну кількість епізодів скоєння ним домашнього насильства, вчинення під час розгляду судом справи 13.09.2022 року в черговий раз домашнього насильства щодо потерпілої та своєї дочки (…), а також ураховуючи дані висновку органу пробації щодо існування в обвинуваченого середнього ризику вчинення повторного кримінального правопорушення (…) суд не знаходить підстав для (…) звільнення його від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею на поруки трудовому колективу, – зазначає суд у вироку.

Суд, призначаючи покарання, врахував, що обвинувачений раніше не судимий, позитивно характеризується за місцем роботи, повністю визнав свою вину, щиро розкаявся. Обставиною, що обтяжує покарання, – вчинення кількох епізодів домашнього насильства у стані алкогольного сп’яніння.

Наразі вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.