Понеділок, 22 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Польща передала Україні ще 1570 терміналів Starlink

Польща передала Україні ще 1570 терміналів Starlink

Польща передала Україні ще 1570 терміналів Starlink

Напередодні Польща передала Україні ще 1570 терміналів Starlink. Мережу хочуть розгорнути по всій Україні, аби мешканці мали зв’язок навіть під час блекауту. Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

– Ці термінали від польського уряду допоможуть налагодити звʼязок там, де це необхідно. Наприклад, у звільнених містах та селах завдяки Старлінкам працюватимуть публічні Wi-Fi точки, де жителі зможуть збиратися та підключатися до інтернету. Також плануємо розгорнути мережу Starlink не тільки на деокупованих територіях, а й у всіх містах України. Це потрібно, щоб люди мали доступ до зв’язку навіть під час блекауту, – зазначають у Міністерстві.

Також в установі додали, що забезпечать терміналами “Укрзалізницю”, щоб пасажири та працівники були на зв’язку в дорозі.

Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення, за сприяння Мінцифри, від донорів та партнерів Україна отримала більше 20 тисяч терміналів Starlink. З них 5 тисяч – за підтримки Уряду Польщі.

Нагадуємо: 

З 24 жовтня в Україні почалися перебої з роботою терміналів супутникового зв’язку Starlink від SpaceX Ілона Маска. Це стосувалося 1300 пристроїв, а причина, ймовірно, полягає у фінансуванні.

У вересні SpaceX звернулася до Пентагону з проханням надалі забрати на себе фінансування роботи Starlink в Україні, від яких дуже залежить зв’язок українських військових у зоні бойових дій. Компанія стверджувала, що не може надалі так само фінансувати роботу терміналів для України.

Згодом Маск заявив, що Starlink працюватимуть в Україні незалежно від готовності Міноборони США надати фінансування.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.