Субота, 22 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Поради психотерапевта: що робити із страхом, панікою та провиною

Поради психотерапевта: що робити із страхом, панікою та провиною

Поради психотерапевта: що робити із страхом, панікою та провиною

Війна відбувається не лише на лінії безпосереднього фронту, а й на інформаційному та психологічному. Психотерапевт Едгар Соболєв на особистій сторінці у Твіттер пояснює, як керувати своїми емоціями та станом.

Війна вже всередині кожного: на лінії фронту вона фізична, поза ним – психологічна. Настрої людей такі самі важливі, як техніка, – стверджує Едгар Соболєв.

Зокрема психотерапевт наголошує, що, насамперед, не потрібно піддаватися впливу провини. Провину відчувають усі, хто не відчуває безпосереднього страху.

Важливо не дозволяти провині заморожувати себе в бездіяльності. Так, не всі зараз в лавах героїчних ЗСУ, але ми та ЗСУ – одне єдине тіло. Кожен має вплив на кожного – усмішка в Рівному, гарний настрій у Львові і якісно виконана робота в Тернополі передадуться через сотні рук і врятують життя солдату в Харкові. Це і є єдність, – наголошує Соболєв. 

Зараз немає неважливої роботи, немає неважливих людей. Тому важливо визначитись, що ви можете робити і в якій сфері можете тримати оборону.

Припинити надмірні очікування. Розчарування і відчай виникають, коли є очікування. Рецепт простий, нехай краще перемога стане для нас шоком і несподіванкою, ніж очікування скорого закінчення доведуть до відчаю. Ми маємо вірити в перемогу, але не чекати її, а працювати й жити для цього, – пояснює пан Едгар.

Подолавши провину і надмірні очікування, треба жити. А ще – будувати плани про те, що ви будете робити після війни. Плани – це важливо, бо вони наповнюють життя сенсом.  

Виділити собі три-чотири перерви на перегляд новин замість цілого дня. ЗСУ справляться без нашого перегляду новин, а без нашої роботи – їм буде важче. Тим, хто в підвалах в містах, що в облозі, ваша робота – вижити. Україні потрібні українці, – наголосив психотерапевт.

Популярні пости