П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Повернути старовинну традицію: свято Десятухи відзначили на Ізяславщині

Повернути старовинну традицію: свято Десятухи відзначили на Ізяславщині

Повернути старовинну традицію: свято Десятухи відзначили на Ізяславщині

Існує вірування, що колись, йшовши з Почаєва, тут на горі Богоматір присіла відпочити. Про зруйновану святиню і те, як на Ізяславщині відновлюють вікову пам’ять, – далі в тексті.

У селі Двірець, що в Ізяславській ТГ, місцеві жителі та духовенство відзначили старовинне свято Десятухи – Десятої п’ятниці після Світлого Христового Воскресіння.



За розповідями старожилів, існує вірування, що колись Божа Матір йшла з Почаєва і присіла на горі відпочити. Згодом, на тому місці, де відбилася ступня Марії, утворилося джерельце. Пізніше на цьому джерелі було встановлено криничку, а також поблизу діяв монастир князів Заславських при церкві Святої Трійці, в якому у 1556 році розпочалося написання Пересопницького Євангеліє. У день Десятої п’ятниці у селі Двірець проводились святкові богослужіння, після яких хресною ходою йшли до кринички. Проте історія не без чорних сторінок, коли настає доба руїн і знищення. Не оминуло це і святі місця у селі Двірець: було знищено монастир, занедбано святе джерельце, – розповідають у громаді.

Пізніше на місці знищеного монастиря люди звели нову церкву. Цього року жителі Двірця облаштували священне місце, яке називають “Стопа Божої Матері”. Там встановили новий хрест та відновили традицію відзначати свято Десятухи.

1 липня після проведення божественної літургії духовенство Православної церкви України та прихожани хресним ходом прийшли до святого місця, де освятили воду та новий хрест. Після освячення помолились за Україну, наших відважних захисників та всіх українців, хто віддав своє життя за волю і незалежність нашої держави, а також за довгоочікувану перемогу над окупантом. Навіть у такі важкі часи для нашої України під час повномасштабного вторгнення окупанта місцеві жителі повертають втрачені стародавні традиції, об‘єднуються, творять історію свого маленького села. Українську націю не знищити, – кажуть в громаді.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.