Понеділок, 21 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Пріоритет – здоров’я славутчан

Пріоритет – здоров’я славутчан

Пріоритет – здоров’я славутчан

Із 2013 року на зміну місцевій поліклініці в Славуті діє міський центр ПМСД. Про здоров’я славутчан та жителів Славутського, до укрупнення, району (зараз це 5 ТГ) тут дбають дві сотні фахівців.

У нас працює сорок лікарів та близько 150 середніх медичних працівників, – говорить очільник закладу Олег Гаврилюк, – решта – технічні працівники, що турбуються про затишок, благоустрій та адміністративні питання закладу.

Серед 14 абмулаторій закладу – 12 віддалені (а 9 знаходяться у сільській місцевості). Однією із таких є амбулаторія №1, що знаходиться у районі колишнього заводу ЖБК. Як міську амбулаторію її відкрили рік тому.

Власне, сама амбулаторія діяла у мікрорайоні заводу ще з 1991 року та підпорядковувалась Шепетівській вузловій лікарні, – говорить її завідуюча Валентина Кіт, – тоді наші медики, в тому числі і я, лікували жителів мікрорайону та працівників заводу. Згодом медзаклад на заводі скоротили і він почав існувати як структурний заклад ЦРЛ.

На заміну старому приміщенню у 2020 році, згадує пані Валентина, відкрили нову сучасну амбулаторію у складі Центру ПМСД.


Це важливо для жителів нашого району, – каже лікарка, – адже «Північний», як його називають славутчани, – досить віддалений від центру, а тому всі наші 1890 пацієнтів, а це дорослі та діти, змушені були їздити у лікарню. Зараз медичні послуги – ближче.
У планах медиків відкрити і стоматологічний кабінет у цій амбулаторії, приміщення вже є. Справа за лікарем.

Ідея у тому, аби створити щось на кшталт медичного хабу, – каже Олег Гаврилюк, – та надавати медичні послуги нашим пацієнтам комплексно, не залежно від віддаленості їх місця проживання.

Нині ключовим фронтом славутських медиків, як лікарів первинною ланки, є боротьба з COVID-19.

Наші медики супроводжували хворих із коронавірусом на усіх етапах хвороби, – коментує очільник центру. – Це і робота мобільної бригади по забору біоматеріалу на ПЛР, і прийом хворих, і спостереження після стаціонару, протиепідемічна робота, зокрема, вакцинація.

Зараз у Центрі ПМСД провакцинували від ковіду майже чотири тисячі славутчан та жителів сусідніх громад. Уже розпочали другу хвилю вакцинації.


Відповідно до протоколу, минулого тижня ми почали робити щеплення тим, кого вакцинували astra zeneca. Коронаваком (оскільки у нього менший період між щепленнями) – були раніше, – розповідає лікар центру Олександр Масловський. – Зараз ми маємо три види вакцин: astra zeneca, coronavac та pfizer. Робимо щеплення відповідно до етапів (медики, соцпрацівники, правоохоронці, педагоги тощо) та людям, що зареєструвались у додатку «Дія».


Для того, аби зробити щеплення, необхідно, зареєструвавшись у «Дії», пройти короткий інструктаж у лікаря, виміряти температуру.

Далі після отримання дозволу та реєстрації – уже саме щеплення, – продовжує медична сестра кабінету щеплень Лариса Шелест. – Після щеплення ми просимо пацієнта зачекати в спеціально відведеному місці 30 хвилин, аби пересвідчитись, що у нього чи неї немає побічних реакцій.

При будь-яких змінах стану здоров’я лікарі закликають одразу звертатись до них. Досі, визнають, жодних серйозних побічних ефектів у своїх пацієнтів не фіксували.

Сумлінно працюючи, дбаючи про здоров’я славутчан, колектив ПМСД ставить перед собою амбітні плани по вдосконаленню матеріально-технічної бази, подальшого розвитку професійних навичок, розширенню як кола медичних працівників, так і пацієнтів. Вони переконані: люди в білих халатах не просто виконують щоденні робочі завдання, вони бережуть найцінніше – життя та здоров’я людей!

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.