Понеділок, 28 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Продавали безкоштовні ліки для онкохворих: серед підозрюваних – житель Хмельниччини

Продавали безкоштовні ліки для онкохворих: серед підозрюваних – житель Хмельниччини

Продавали безкоштовні ліки для онкохворих: серед підозрюваних – житель Хмельниччини

У вересні минулого року стало відомо про “заробіток” на онкохворих одного із медиків Житомирщини. Разом зі спільниками він продавав безкоштовні ліки. Причетним до цієї справи оголосили підозри, серед них – менеджер фармзакладу Хмельниччини.

Як повідомила Суспільному пресофіцерка СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк, “схему” збуду придбаних за бюджетний кошт ліків налагодив один із завідувачів “Житомирського обласного онкологічного диспансеру”. Медик, як говорять у СБУ, був за сумісництвом депутатом місцевої міськради.

– До незаконного бізнесу він залучив медичну сестру свого відділення, відповідальну за облік, видачу та звітність препаратів для лікування злоякісних новоутворень, – каже Ірина Мартинюк. – Під час досудового розслідування встановили, що завідувач призначав у медичних картах амбулаторних і стаціонарних хворих протипухлинну терапію, таким чином створюючи підставу для списання з балансу комунального закладу вартісних препаратів. Медична сестра, у свою чергу, вносила дані про нібито видачу онкопацієнтам призначених ліків для проведення лікування. Таким чином, препарати списувалися за обліками онкодиспансеру як використані, а насправді, за попередньою домовленістю з менеджером зі збуту приватного фармзакладу Хмельниччини, реалізовувалися через мережу їхніх аптек.

 29 липня 2022 року| Фото: СБУ Житомирщини

Причетним до справи оголосили про підозри. Заввіділення онкодиспансеру підозрюється за за ч. 3 ст. 191 (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”), ч. 1 ст. 366 (“Службове підроблення”) ККУ.

Медсестру онкоцентру підозрюють одразу за трьома статтями Кримінального кодексу України. Це ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 та ч. 4 ст. 358 (“Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів”) ККУ.

Менеджера фармзакладу Хмельниччини підозрюють у пособництві у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою службовим становищем за ч. 5 ст. 27 (“Види співучасників”) та ч. 2 ст. 191 (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”) ККУ.

29 липня 2022 року| Фото: СБУ Житомирщини

За скоєння кримінального злочину за аналогічними статтями підозрюють і перевізника медпрепаратів для протипухлинної терапії.

У межах досудового розслідування за частиною 3 статті 191, частиною 5 статті 27, частиною 1 статті 366 та частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України триває масштабна робота над збором подальшої доказової бази та притягнення до відповідальності усіх причетних осіб, – каже Ірина Мартинюк.

Головне фото: СБУ Житомирщини (29 липня 2022 року)

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.