П’ятниця, 24 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Провідний тиждень: на Шепетівщині нагадують про безпеку та екологію

Провідний тиждень: на Шепетівщині нагадують про безпеку та екологію

Провідний тиждень: на Шепетівщині нагадують про безпеку та екологію

У громадах розпочинається провідний тиждень. У цей період краяни прибирають могили своїх близьких, традиційно несуть паски, крашанки, цукерки та квіти.

Їх роками було популярно купувати штучними, мовляв – довше стоятимуть, але нині від цієї традиції ми відмовляємось.

Духівники нагадують, кладовище – освячене місце, а не смітник.

– У провідний тиждень ми згадуємо у молитві та думках наших близьких, яких уже немає поруч, – пояснює священник Михайло Гетьман. – Цей період саме про духовне єднання з близькими, тяглість історії та власного роду. Тож, Церква радить замість купувати пластикові квіти – задонатити кошти на ЗСУ. Рідних краще згадати у молитві, аніж вбиваючи екологію.

У громадах уже оприлюднили заклик не використовувати штучних квітів. Ті розкладаються десятиліттями, тож прибирання таких може бути небезпечним, кажуть рятувальники.

Окрім очевидної шкоди для екології, адже всі ми знаємо, що пластик, метал та поліестер, із яких, власне, виготовлені такі “букети”, не розкладається десятиліттями, є і пожежна небезпека, – пояснює Владислав Терещук, провідний інспектор ВЗНС Шепетівського районного управління ГУ ДСНС у Хмельницькій області. – Прибираючи кладовища, краяни або влаштовують стихійні сміттєзвалища поруч, або ж спалюють сухостої та пластикові рештки, які колись були прикрасами могил. Згораючи, це все виділяє канцерогени, що потрапляють у повітря та ґрунт і поверхневі води. За вітряної погоди масштаби займання можуть бути неконтрольованими.

Рятувальники закликають обмежитись живими квітами, які потім легше утилізувати, та нагадують про штрафи за підпали в екосистемах.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.