Субота, 13 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Стартує “сезон кліщів”: що слід пам’ятати мешканцям Шепетівщини

Стартує “сезон кліщів”: що слід пам’ятати мешканцям Шепетівщини

Стартує “сезон кліщів”: що слід пам’ятати мешканцям Шепетівщини

Не стрибають із дерев, але запросто можуть “вчепитися” із трави чи кущів: у матеріалі говоримо про кліщів та їх небезпеку.

Кліщі живуть на кущах чи високій траві, а от історія про те, що вони можуть стрибнути із дерева — це неправда, кажуть у МОЗ України.

Важливо вчасно виявити кліща, адже чим довше він на тілі, тим вищим є ризик, що комаха передасть якусь інфекцію.

Щодвігодини оглядайте себе та своїх дітей на наявність кліщів. Кліщів добре видно на світлому одязі. Перевірте себе вже без одягу й після прогулянки. Додаткова небезпека криється в тому, що укус кліща практично невідчутний — він виділяє анестетик при укусі. Отож, огляд – це просто must have!

Кліщ не вчепиться до вас, поки ви рухаєтесь. Комаха почне шукати їжу вже тоді, коли ви зупинитеся чи присядете.

Рухаються кліщі знизу догори і досить повільно.

Аби вберегтись, використовуйте репеленти (речовини, що відлякують комах). У складі має бути хоча б одна активна речовина із переліку нижче:

  • DEET (ДЕТА);
  • пікарідін (KBR 3023);
  • IR3535;
  • OLE (ефірна олія лимонного евкаліпту);
  • PMD (параментан-діол);
  • 2-undecanone;
  • перметрін.

Також варто обробити захисним засобом взуття та одяг зсередини.

Якщо вас вкусив кліщ

Забудьте про застарілі правила типу помазати кліща олією/лаком/вазеліном. Не треба його крутити руками чи випалювати. Вам потрібна дієва зброя: це або пінцет з гострими кінчиками або спеціальна ручка-ласо (от нею якраз можна кліща прокрутити). Купити це все можна в аптеці або в ветеринарних крамницях.

Щоб знизити ризики хвороби Лайма протягом 72 годин після укусу, ви можете випити 1 таблетку антибіотика доксицикліну. Такі поради дає Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC). Це особливо доречно, якщо кліщ пробув у тілі понад 36 годин. Обов’язково перед цим порадьтесь з лікарем!

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.