Понеділок, 29 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Примусова вакцинація у дитбудинках та народна медицина лікує туберкульоз: у МОЗ спростували поширені фейки

Примусова вакцинація у дитбудинках та народна медицина лікує туберкульоз: у МОЗ спростували поширені фейки

Примусова вакцинація у дитбудинках та народна медицина лікує туберкульоз: у МОЗ спростували поширені фейки

Спільно з організацією “СтопФейк” у Міністерстві Охорони Здоров’я спростовують міфи та фейки, що поширюються в українському інформаційному просторі. В рамках проєкту “Чистий мозок” цього тижня розвінчували міфи, зокрема, про ковід та вакцинацію. Ми обрали ТОП-3 міфи з цієї підбірки.

МІФ №1: Мета вакцинації – викликати колективний СНІД

Фото: VoxUkraine

Конспірологічна теорія про те, що вакцина від ковіду спричиняє захворювання на СНІД, шириться мережею. Йдеться про те, що це план та змова урядів світу щодо того, аби скоротити кількість людей та зекономити на пенсіях.

Вакцинація, зокрема й проти COVID-19, не викликає СНІДу. У складі вакцин проти коронавірусу не міститься вірусу імунодефіциту людини. ВІЛ поширюється при передачі біологічних рідин, що містять вірус імунодефіциту, від однієї людини іншій.

Більше інформації тут: https://bit.ly/3jTDWGY

МІФ №2: Народна медицина здатна вилікувати туберкульоз

Личинки воскової молі, борсучий жир, мед, виноград, калина, вода натщесерце та багато іншого, на думку прихильників народної медицини, здатні вилікувати туберкульоз. Медики пояснюють, що туберкульоз є інфекційним захворюванням та передається повітряно-крапельним шляхом.

Мікобактерія має міцну структуру, тому, щоб її остаточно зруйнувати, потрібна постійна дія сильнодіючих антибіотиків. Вплинути на мікобактерію туберкульозу іншими способами, зокрема, народними, неможливо. Це захворювання лікується лише медикаментозно, а схему препаратів, як і тривалість лікування, визначає тільки лікар.

Більше інформації тут: https://bit.ly/3GLEatR

МІФ №3: В Україні примусово робитимуть щеплення від COVID-19 дітям у дитбудинках

У мережі, зі слів пресслужби МОЗ, шириться ролик, де йдеться про примусову вакцинацію дітей із дитбудинків.

У коментарі для “StopFake” в Міністерстві охорони здоров’я України запевнили, що ця інформація не відповідає дійсності. Робити щеплення від COVID-19 дітям віком від 12 років можна лише за наявності всіх обов’язкових щеплень, і в пріоритеті – тим, у кого високий ризик важкого перебігу та розвитку ускладнень після COVID-19 через супутні хвороби. Також обов’язковою є згода батьків чи опікунів.

Більше у спростуванні: https://bit.ly/2ZO4AtE 

Популярні пости