П’ятниця, 23 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Призначення пенсії за віком у 2024: коли подавати заяву до ПФУ та скільки років стажу необхідно мати

Призначення пенсії за віком у 2024: коли подавати заяву до ПФУ та скільки років стажу необхідно мати

Призначення пенсії за віком у 2024: коли подавати заяву до ПФУ та скільки років стажу необхідно мати

Кожного року в Україні змінюється кількість стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком. У 2024 році для виходу на пенсію у 60 років потрібно мати 31 рік страхового стажу. Як пояснив експерт з питань пенсійного забезпечення Сергій Коробкін, пенсія за віком призначається з дня, що йде після дня досягнення пенсійного віку, якщо звернення по пенсію відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

  • Якщо людина не встигла подати заяву у затверджений термін, то пенсія призначається з дня звернення, тобто з дати подання заяви. Це передбачено статтею 45 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, – сказав Коробкін.

У статтях 253 та 254 Цивільного кодексу сказано, що відлік строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок. При цьому, термін, визначений місяцями, спливає у відповідне число останнього місяця терміну.

  • Якщо пенсіонер вважає, що пенсію йому призначили неправильно, то треба звернутися для початку до, наприклад, обласного Пенсійного фонду. Якщо ж там ухвалять негативне рішення, тоді залишається один шлях – оскаржити його у судовому порядку, – порадив експерт.
Заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна подати за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України або особисто до будь-якого сервісного центру органів ПФУ, незалежно від місця проживання, реєстрації чи перебування. Основні документи, які необхідно подати:
  • паспорт громадянина України (або ID-картка);

  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;

  • документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом про навчання на денній формі, військовий квиток та ін.);

  • довідка про заробітну плату за будь-які 60 місяців підряд по 30.06.2000 (за бажанням);

  • реквізити банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк);

  • фотографію для пенсійного посвідчення (2,5х3);

  • свідоцтво про шлюб у разі зміни прізвища;

  • інші документи.
Якщо в реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року (роботодавцем чи застрахованою особою було подано для оцифрування трудову книжку, інші документи про стаж), пенсія за віком після досягнення 60 років за наявності необхідного страхового стажу призначається автоматично (без звернення особи). Як подати документи на призначення пенсії онлайн, дивіться в інструкції та у відеоінструкції. Вимоги до банківського рахунку для зарахування пенсії — за посиланням.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.