
Психологиня Ветеранського простору “HUB for YOU”, що у Шепетівській громаді, Світлана Рула розповідає як допомогти дитині переусвідомити страх після обстрілу.
- проговоріть всі деталі: що, на думку дитини, сталось; що вона чула, відчувала, подумала в момент вибухів;
- що зараз відбувається: що вона відчуває, що зараз робить і чи знає, що небезпека минула, чи хоче пити, обіймів, спати, смаколик, походити…
- не давайте одразу телефон для заспокоєння – поговоріть, помрійте, якщо можливо – пожартуйте.
- побудьте з дитиною поруч і фізично, і думками трохи більше часу ніж зазвичай. Підтримайте її словами про власні почуття, розкажіть чи Вам було страшно.
Важливо сказати їй, що ви зараз в безпеці. Якщо Вам хочеться плакати-поясніть дитині, що це сльози через те, що Ви теж злякались, і що виявляється дитина сильніша за Вас, якщо вона не плаче.
Тремтіння, плач, емоційне збудження протягом якогось часу є нормальною реакцією тіла і психіки на сильний стрес. Обійми з близькими людьми чи тваринками прискорюють процес переусвідомлення пережитого.

Також за темою: https://khmel-pivnich.info/koly-tryvozhno-vmykay-khorobri-kazky/Підтримати малечу і не тільки: Суспільний мовник веде телеграм-канал “Суспільне: казки”. Це – терапевтичні історії спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюватимуть дітям нові реалії, що наскрізно присутні в цікавих оповідях зі щасливими завершеннями.