
332: саме стільки людей в Україні загинуло на воді від початку року. Серед загиблих – 20 дітей. Уже вчора, 5 червня, стало відомо, що на водоймах Хмельниччини виявили два тіла.
Аби запобігти надзвичайним ситуаціям, рятувальники Шепетівщини проводять профілактичні рейди біля озер, річок, ставків та нагадують і роз’яснюють краянам правила безпеки на воді.

– На пляжах, пірсах та у житлових секторах ми зустрічаємося з мешканцями і розповідаємо про базові правила безпеки. Також роздаємо друковані пам’ятки, – каже Владислав Терещук провідний інспектор ВЗНС Шепетівського районного управління ГУ ДСНС України.

Рятувальник наголошує: дотримання цих правил може зберегти ваше життя.
Плавати у воді бажано після огляду у лікаря. Також не рекомендується робити це одразу після їжі.
ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО ВІДПОЧИНКУ:
- Купатися, рибалити чи плавати на човні можна лише у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Краще проводити час на воді у світлу пору доби.
- Дозволяється бути на воді у безвітряну погоду (швидкість вітру вітру до 10м/с), при температурі води – не нижчою за +18°С, t° повітря – не нижчою за +24°С.
- Аби не “шокувати” тіло, заходьте у воду повільно. Перебувайте у воді не довше 15 хвилин. Після купання зайдіть у тінь.
- Не варто купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
- Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь у тому, що у водойми достатня для маневру глибина та рівне дно.
- На малих плавзасобах (човнах) дозволено плавати лише після того, як ви отримали дозвіл та реєстрацію в чергового по човновій станції.
ЗАБОРОНЕНО:
- Вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени та підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
- Стрибати у воду з човнів, катерів, містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів, споруджень, не призначених для цього.
- Використовувати для плавання дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.
- Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання.
- Вживати спиртні напої під час купання.
- Забруднювати воду й берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття тощо), прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання.
- Допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.
- Подавати помилкові сигнали небезпеки.
БЕЗПЕКА ДІТЕЙ
- Відпочинок дітей на воді має бути ОБОВ’ЯЗКОВО у супроводі дорослих.
- Дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса.