Понеділок, 8 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Розбавлене пальне: в Україні з 1 травня продаватимуть бензин та дизпаливо за новими стандартами

Розбавлене пальне: в Україні з 1 травня продаватимуть бензин та дизпаливо за новими стандартами

Розбавлене пальне: в Україні з 1 травня продаватимуть бензин та дизпаливо за новими стандартами

Верховна Рада зобов’язала з 1 травня продавати бензин та дизпаливо з додаванням 10% біопалива. Ця постанова діятиме відповідно до закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо справляння єдиного внеску та обліку спирту етилового денатурованого та продукції хімічного і технічного призначення”. За прийняття цього законопроєкту №7233 у першому читанні проголосували 270 народних депутатів.

Документ передбачає зниження податку на додану вартість (ПДВ) на альтернативне паливо з 20% до 7% та обнулення акцизу. Відповідні норми для “звичайного” бензину та дизпалива на час воєнного стану були запроваджені раніше, – роз’яснюють у Раді.

Крім того, пропонується внести зміни до закону “Про альтернативні види палива”, відповідно до яких частка обов’язкового використання рідкого біопалива (біокомпонентів) в автомобільних бензинах з 1 травня 2022 року має бути не меншою за 10%.

– Виняток становитимуть бензини з октановим числом 98 і вище, а також бензини для потреб Міністерства оборони, Держрезерву та створення мінімальних запасів нафтопродуктів, – зауважують у Верховній Раді.

За недотримання норм утримання біопалива в бензинах за кожні 1 тис. літрів відпущеної партії бензинів пропонується встановити штраф у сім прожиткових мінімумів. За порушення термінів надання інформації про вміст біопалива до семи днів пропонується встановити штраф у 100 прожиткових мінімумів, понад сім днів – 150 прожиткових мінімумів.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.