Четвер, 20 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Сервісний центр Хмельниччини: пояснення про заборону літер “Z” та “V” у номерних знаках

Сервісний центр Хмельниччини: пояснення про заборону літер “Z” та “V” у номерних знаках

Сервісний центр Хмельниччини: пояснення про заборону літер “Z” та “V” у номерних знаках

Уряд заборонив замовляти та виготовляти індивідуальні номерні знаки для автомобілів, які містять символіку, що асоціюється з повномасштабним вторгненням рф в Україну й тоталітарними режимами. 

Відповідні зміни до Постанови Кабміну №1081 «Про запровадження номерних знаків транспортних засобів, що виготовляються за індивідуальними замовленнями їх власників» були внесені 21 квітня 2023 року. 

– Тепер під заборону потрапляють літери «Z» та «V», використання яких в індивідуальному номерному знакові має натяк на символіку воєнного російського вторгнення на територію України. Тобто, використання цих літер окремо, а також у словах написаних кирилицею замість «З», «С», «В», «Ф», – роз’яснили в Регіональному сервісному центрі ГСЦ МВС в Хмельницькій області

Така заборона стосується також написів та зображень, символіки комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму.

Якщо бажаний номерний знак уже було замовлено і виготовлено раніше, то власнику транспортного засобу доведеться придумати іншу комбінацію. На українських номерних знаках не може бути емблем органів держави-терориста та збройних сил росії: сухопутних військ, повітряно-космічних сил, військово-морського флоту, ракетних сил стратегічного призначення тощо, – наголосили в РСЦ Хмельниччини.

Також в установі звертають увагу, що існує й перелік підстав для відмови у виготовленні комплекту індивідуальних номерних знаків. Зокрема скорочення назви органу державної влади, зображення державних символів України та інших країн чи міжнародних організацій. У нанесенні напису ненормативного походження або дискримінаційного характеру за мовними, національними, релігійними та расовими ознаками теж буде відмовлено.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.