П’ятниця, 9 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Що на полицях бібліотек Крупецької громади

Що на полицях бібліотек Крупецької громади

Що на полицях бібліотек Крупецької громади

Про підтримку українського книжкового ринку говорять у Мінкульті. Такої ж позиції притримуються і в громадах Шепетівщини, тож впроваджують програми із забезпечення місцевих бібліотек. Якою є ситуація із книгою у їх громаді, в інтерв’ю нашому виданню розповіла керуюча справами Крупецької сільської ради Жанна Зубова.

На території громади діє одна центральна публічна бібліотека села Крупець та бібліотеки-філії у кожному старостаті. Загалом 6 книгозбірень забезпечують читацькі потреби понад двох з половиною тисяч мешканців у десяти населених пунктах громади.

– Перед повномасштабною війною в Україні ми в Крупецькій громаді стояли на старті удосконалення бібліотечних послуг. Ми оптимізували роботу філій і планували перетворити центральну бібліотеку у сучасну медіатеку та громадський хаб, – каже Жанна Зубова. – Наразі цей проєкт стоїть на паузі саме через невизначеність питання із надходженням коштів.

Попри це, за можливості, новими книгами бібліотеки забезпечили. Переважно це дитяча література (на неї найбільший запит у читачів) та книги місцевих авторів та краєзнавців.

Минулоріч ми придбали по 20 екземплярів книги “Дві долі – одна філософія життя” авторства нашої землячки Світлани Лелях-Бегутової та “Заграву” Петра Вороб’я, – каже пані Жанна. – Приблизно у такій же кількості – тексти про наш край – “Славута минуле і сучасність” та “Історія сіл Славутчини” С. Ковальчука.

Також книгозбірні поповнились дитячими книжками для наймолодших – громада придбала понад 20 різноманітних абеток.

– З дитячих книг маємо і художню літературу. Загалом на книжки для дітей громада виділила близько 14 тисяч гривень, – додає пані Жанна.

Зараз бібліотекарки проводять ревізію книгозбірень та архівів. Частину книг планують списати, а на виручені від здачі макулатури кошти – купити ще книг.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.