Осінь – час, коли температура падає і хочеться загорнутися у теплий светр чи ковдру, одягнути довгі в’язані шкарпетки і насолоджуватися книжками. Коли стає прохолодніше, особливе задоволення приносять хвилини, коли ще встигаєш спіймати тепло, аби почитати на вулиці.
Літо – зазвичай пора мандрів та відпочинку, зима ж наповнена різдвяними святкуваннями. А ось осінь – три місяці часу для читання та улюблених справ. Сама осінь з усією її красою та затишком – вже як сторінка з книжки. Не проґавте можливість надихатися цим прозорим повітрям та, може, й уявити себе героєм улюблених книг, які чекають на вас у бібліотеці-філії №2 для дітей та дорослих Публічної бібліотеки Шепетівської ТГ.
- Маленькі жінки» Луїзи Мей Олкотт — культовий роман багатьох поколінь американських дівчат. Ним зачитувались до самозабуття; над ним плакали і сміялися; його розбирали на цитати й неодноразово екранізували. Четверо сестер — миловида й пухкенька Меґ, незграбна і схильна до хлопчачих витівок Джо, манірна юна леді Емі та сором’язлива жертовна Бет — усі вони намагаються стати хорошими, зазнаючи невдач та здобуваючи маленькі перемоги на шляху до самовдосконалення. Їм співчуваєш і заздриш, разом з ними переживаєш та радієш. І, врешті-решт, ті далекі американські дівчатка стають по-справжньому близькими тобі, а роман — чи не найулюбленішим!
2. Коли хочеш відчути дух справжньої північної Канади, відчути суворі характери, які відчайдушно стоять за родинні цінності, відчути справжні гарячі серця, то сміливо бери книги Мері Ловсон! Адже кожна з них просякнута цим надзвичайно сильно! “Дім на березі озера” – це історія трагедії маленької сім’ї Моррісон, це історія стосунків братів і сестер які зуміли, попри смерть дорослих, зберегти свою сім’ю. Це історія про те, як двоє старших хлопців, попри все, виховали молодших сестер, відмовившись від свої мрій та амбіцій. Та не лише про це – це історія про помилку юності, за яку заплачено дорогу ціну, це про нерозуміння та жаль за нездійсненим, і, все ж таки, в кінці – про заспокоєння та відпущення самої ситуації. Та, головне тут про справжній домашній затишок, який зуміли створити та пронести крізь усе життя молоді брати. Неймовірна історія про справжнє почуття відповідальності та любові до рідних. Історія розповідається від імені сестри, яку щось дуже сильно муляє, і яка ніяк не може відверто все розповісти своєму хлопцеві. Але крок за кроком ми дізнаємося про всі таємниці цієї сім’ї і не лише її…
3. Львів. 1891 рік. Молодий журналіст Степан закохався в юну шляхтянку Софію, дочку ясновельможного пана Полонського. Батько дівчини, дізнавшись, що дочка закохана у безродного пройдисвіта, забороняє бачитися з ним. Та, кохання сильніше за всі заборони, і молоді люди щовечора поспішають вузькими середньовічними вуличками Львова до старого ліхтаря. Але одного разу Степан не прийшов на побачення… Минули роки. У наш час Любка, їдучи до Львова, зустрічається поглядом з попутником — Любомиром. Саме він снився їй, саме він призначений їй долею. Та, чи доведеться їм побачитися знову? Яка давня таємниця пов`язує їхні родини? Про всі ці перипетії на сторінках книги Алли Рогашко «Осіннє рондо місячної ночі».
4. У зворушливому романі «Без Меріт» Колін Гувер наголошує на важливості чесності в сім’ї, умінні прощати, довіряти та бути уважнішими один до одного. Це історія доволі незвичайної родини Восс, кожен із членів якої приховує силу-силенну таємниць. Зокрема, сімнадцятирічна Меріт вважає, що родичі її ігнорують. Дівчина починає вірити, що не заслуговує на любов і нікому не потрібна, тому ніхто не перейматиметься, якщо одного дня вони залишаться без неї — «без Меріт». Та, перш, ніж укоротити собі віку, Меріт вирішує розкрити всі таємниці й змусити членів сім’ї нарешті визнати правду одне про одного. Усі Восси повинні припинити брехати, визнати свої проблеми, налагодити теплі стосунки, а Меріт має відкритися дружбі, приязні й справжньому коханню.
5. Герої оповідань у збірці «Назустріч собі» Софії Бензи живуть по-справжньому в неприкрашених реаліях і розмовляють мовою свого покоління. Вони дуже конкретні й правдиві, навіть тоді, коли помиляються і непросто вибираються з проблем. До цих історій – велика довіра. Можливо, тому, що авторка оповідань ще недавно була їхньою ровесницею.
6. Відьми, коти, нечиста сила (яка насправді зовсім не зла), пригоди і все це — авторства легендарного Володимира Рутківського — хіба ще щось потрібно для відмінної дитячої книги? Відповідь: хіба, щоб таких книжок було більше.
«Гості на мітлі» — чудова історія як для дітей, так і для дорослих, які хочуть згадати дитинство. Баба Яга, вона ж Ядвіга Олізарівна, одна з наймогутніших відьом, разом з котом Аристархом (яке благородне ім’я-то!) вирушає до рідного села, щоб украсти собі ученицю. Вирушає, звісно, класично, на СТУПі — Системі Точного Управління Польотами). Але Таня, хоч і живе з хворою бабусею і без батьків, і майже не має друзів, та, все ж, не так вже й поспішає стати відьмачкою. А її друзі Степан та Василь, дарма що показують, ніби на дівчат їм начхати, все одно нікому не дозволять її образити. А там з’ясовується, що й Ядвіга Олізарівна не така вже й страшна, і Аристарх ніколи в житті не пробував молока… Будуть тут і домовики, і різна нечисть, яка вже дійсно нічого доброго не планує, і котячий хор, і спогади про минуле. І хоч кінцівка доволі передбачувана, нудьгувати точно не доведеться!
7. Чудова, доволі коротенька, історія про дітей, яким доводиться зарано дорослішати. Про дітей, яким не вистачає батьківської опіки. Про дітей, які вчаться жити самостійно і піклуватися про інших.
Фелікс – хлопчик на плечах опинилося забагато обов’язків, з якими він старався мужньо впоратись.
Опта – дівчинка-сонце, яка своїм позитивом та оптимізмом робить життя близьких яскравішим. Особливо захоплює її сила протистояти негативу, вона не дозволяє образам “крутих дітей” зачепити її. Вона знає, що їй подобається і не соромиться бути собою, начхавши на думку інших.
Вікі – дитина, яка стала заручником модних тенденцій. Вона відчайдушно намагається бути в колі популярних дівчат, бо дуже боїться залишитись на самоті.
Книга «Зелені мартенси» Йоганни Ягелло підіймає дуже актуальні проблеми нашого суспільства, такі як: батьки, що змушені кидати своїх дітей, щоб заробити на життя; жахлива система освіти, а особливо ставлення до учнів у школах; конкуренція дітей за звання найкрутішого, а також до чого можуть привести необачні знайомства.