Користуючись банківськими картками, укладаючи кредитні договори, купуючи товари у розстрочку тощо, ми стаємо споживачами фінансових послуг.
Іноді в людей, які ставляться до таких послуг несерйозно, виникають проблеми з банками та іншими фінансовими установами. Тож, у цій статті ми розкажемо про дії, які допоможуть людині захистити свої права.
Насамперед, коли людина виявила, що її права порушені, варто звернутися безпосередньо до фінансової установи: зателефонувати на «гарячу лінію» або надіслати письмову скаргу на ім’я керівника установи. Інколи споживачам вдається швидко вирішити ситуацію або отримати роз’яснення вже на цьому рівні.
Якщо питання не вдалося вирішити, споживач має право звернутися до Національного банку України шляхом:
- заповнення онлайн-форми на веб-сайті https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection/citizens-appeals
- направлення листа на адресу електронної пошти: nbu@bank.gov.ua
- дзвінка до контакт-центру: 0 800 505 240
У зверненні необхідно вказати суть питання, найменування та реквізити (за наявності) установи, якої стосується звернення, прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання та адресу електронної пошти заявника.
Також, з метою захисту своїх прав та інтересів особа, яка постраждала від неправомірних дій фінансової установи, може:
- отримати безоплатну правову допомогу безпосередньо в Шепетівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги та його бюро правової допомоги;
- поставити запитання у месенджері Facebook-сторінки Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога».