Середа, 30 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Що знайшла СБУ в приміщеннях УПЦ (МП)?

Що знайшла СБУ в приміщеннях УПЦ (МП)?

Що знайшла СБУ в приміщеннях УПЦ (МП)?

Вчора у приміщеннях УПЦ московського патріархату: Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині, тривали безпекові заходи.

Під час їх проведення знайшли проросійську літературу, мільйони готівки та “сумнівних” громадян рф.

Співробітники Нацполіції, СБУ та Нацгвардії перевірили понад 350 церковних споруд і 850 осіб.

Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі, з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема, громадяни рф, що перебували на території об’єктів. Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження. Наразі щодо них здійснюється поглиблена перевірка.

На території Києво-Печерської Лаври виявили 32-річного громадянина України, який може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства «Антван».

При цьому, він є довіреною особою власника однойменної російської компанії «ANTVAN GROUP» – громадянина рф Орлова О. В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження.

Також під час безпекових заходів виявили:

  • проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі, для пропаганди «русского мира»;
  • готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше, ніж 100 тис. доларів США, та декілька тисяч російських рублів.

Усі матеріали правоохоронці передають наа відповідні експертні дослідження.

Вказані безпекові заходи відбувалися у межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.