
На своїй сторінці у фейсбук завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Шепетівської БПЛ Валерій Сивоконюк закликав краян стати донорами крові. В цьому тексті ми розповімо про те, хто може стати донором, як слід підготуватися до донації, відновитися після неї, де і коли можна здати кров у місцевій лікарні.
Хто може стати донором
Стати донором в Україні може повнолітня людина, що не має соціальних чи медичних протипоказань. Це можуть бути хронічні хвороби, хвороби серця, центральної нервової системи, схильність до кровотеч, цукровий діабет тощо.
Здаючи кров, при собі слід мати документ, що посвідчує вашу особу. Це може бути паспорт або “Дія”. Перед тим, як здати кров, майбутній донор має заповнити типову анкету та завірити її своїм підписом.
Як підготуватися до донації
Медики не рекомендують здавати кров після роботи у нічну зміну, а опісля донації не радять сідати за кермо, важко працювати фізично чи вживати алкоголь.
Готуючись до здачі крові, слід врахувати свій раціон. Мінімум за дві доби до здачі крові не можна вживати алкоголь чи приймати ліки. Також радять обмежитися у вживанні гострої, жирної, копченої чи їжі зі спеціями. Табу на цигарки, алкоголь та енергетики. Не можна їсти чипси, сухарики, соуси, насіння, халву.


Що слід додати до раціону
Перед тим, як здавати кров, можна з’їсти кашу чи вермішель (без додавання вершкового масла), парові або варені рибу чи м’ясо, вівсяне печиво чи сухарі (не снеки). Рекомендують випити компот із сушених фруктів, воду або солодкий чай. Поснідати слід за 2-3 години до здачі крові.
Як та де здати кров у Шепетівській багатопрофільній лікарні
Здати кров можна у відділенні переливання крові у Шепетівській багатопрофільній лікарні. Зробити це донори можуть з 09:00 до 13:00.
Валерій Сивоконюк каже, потребують усіх груп. Здаючи кров, медик просить повідомляти, що це на реанімацію.
