Неділя, 3 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » В Україні тимчасово скасовують електронні аукціони

В Україні тимчасово скасовують електронні аукціони

В Україні тимчасово скасовують електронні аукціони

У Кабміні на півроку змінили правила проведення торгів при публічних закупівлях. Про це йдеться у Постанові Уряду № 1495 від 30 грудня 2022 р. 

Як пояснюють у міністерстві економіки, зміни внесли, як реакцію на блекаути, внаслідок російських обстрілів української енергетичної інфраструктури.

Як відповідь на блекаути, ми тимчасово скасували електронні аукціони. Відсьогодні всі торги, що будуть оголошені в Prozorro, будуть проводитися без аукціону. Тобто тендерна пропозиція учасника є остаточною і виграє той, хто дав найменшу ціну під час подання пропозиції. В умовах відключення живлення та інтернету, не всі учасники мали можливість торгуватися в аукціоні. В той самий час, рівний доступ є ключовим принципом публічних закупівель. Ми повернемо аукціони, як тільки ситуація стабілізується, – заявила Перший віцепрем’єр-міністр, Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Свириденко також зробила анонс можливих змін у системі публічних закупівель на постійній основі.

Одночасно будемо робити аналітику, як ця зміна вплине на різні категорії закупівель. Було багато дискусій, чи потрібні аукціони для складних предметів закупівлі, наприклад, будівництва. Директивами ЄС передбачено, що аукціони мають бути опціональними. На вимогу World Bank Ukraine ми реалізовуємо окрему процедуру, в якій аукціони будуть опціональними, тобто на рішення замовника. Тому через 1-2 місяці подивимося на цифри, якщо підтвердиться, що в різних категоріях закупівель стратегія тендеру без аукціону може бути більш ефективною, повернемо аукціони як опціональний інструмент торгів для всіх закупівель, – пояснює вона. 

Також, каже міністерка, ця постанова скасовує локалізацію при закупівлях на потреби Збройних Сил.

Тобто пікапи, вантажний транспорт, швидкі та інше тепер можна купувати на потреби ЗСУ без урахування вимог локалізації.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.