Субота, 20 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівчанка Таїса Захарчук: йога для здоров’я та краси

Шепетівчанка Таїса Захарчук: йога для здоров’я та краси

Шепетівчанка Таїса Захарчук: йога для здоров’я та краси

Що таке йога? Кому та коли потрібно нею займатися? Про ефект та всі тонкощі цієї справи журналісти інформаційного порталу “Хмельниччина північ” дізнавались у відомої йога-коуча та психологині з Шепетівки Таїси Захарчук.

Як каже пані Таїса, вона вчить людей тренувати своє тіло й дух. Це заняття допомагає кожному «упіймати свій дзен щастя та спокою». Крім того, тренерка має медичну освіту. Тому знає, що йога допомагає як фізичному, так психічному оздоровленню.

Йога – це система самовдосконалення і внутрішнього розвитку. Вона є індійською філософією, яка поєднує взаємозв’язок між тілом і розумом. Заняття йогою дозволяє збільшити кількість внутрішньої енергії, покращити настрій, сон, віднайти внутрішню рівновагу. Саме тому йога є таким популярним заняттям сьогодні. Шалений та напружений ритм змушує зберігати душевну рівновагу та підтримувати тіло у здоровому стані, – розповідає Таїса Захарчук.

Наразі існує багато стилів йоги. Серед найпопулярніших: Аштанга йога, Хатха йога, Кундаліні йога, Бхакті йога. Пані Таїса спеціалізується на дихальних гімнастиках Оксісайз та Бодіфлекс, є сертифікованим тренером Хатха йоги, Фейс йоги, дитячої йоги, а також вивчає йога-терапію.

Познайомилася я з йогою понад 16 років тому. А викладаю саме йогу більше 6 років. Коли ми з чоловіком відпочивали на морі, на базі нашого готелю був спортзал. І мені закортіло спробувати техніку Бодіфлекс. Це стало початком моєї подорожі в світ тілесних практик і йоги в тому числі. Насправді, до того моменту я спробувала різні види спорту, шукала щось «своє», – розповідає тренерка.

Крім того, пані Таїса зазначає, що чоловік дуже підтримує її у цій справі. Зокрема підтримав спробувати перше заняття з Бодіфлексу. Намагається відвідувати разом з тренеркою різні коучі, тренінги, навчання, практики. Сам займається східним бойовим мистецтвом “Карате” та має чорний пояс, а за фахом він – інженер-будівельник. Тож, спроєктував і організував будівництво оздоровчого закладу “Соляної печери ” у місті Шепетівка, де наразі проводяться тренування, як для дорослих, так і для найменших.

Ми провели велику дослідницьку роботу, аби змайструвати саме таку кімнату. Спілкувалися з професорами, відвідали не один заклад в Україні і в Польщі. І лише після довгих пошуків була змайстрована саме така галокамера, площею 22 м. кв. На обладнання пішло 7 т солі. При будівництві не використовувались хімічні сполуки, а лише сіль і вода. Також кімната наповнена спеціальними приладами: галогенератор, прилад вимірювання вологи та температури повітря, застосована спеціальна система витяжки. Вивчали різні технології, аби застосувати найкращі. І ось наша мрія втілена – у місті Шепетівка є соляна кімната (галокамера), – розповідає йога-коуч.

Проводити техніки та заняття у такій кімнаті – дуже корисно. Адже, крім незвичайної атмосфери, повітря наповнене мікро- та макроелементами. Якщо людина ніколи не займалась йогою, але хоче спробувати, то варто починати з пошуку хорошого килимка, інструктора, чи для початку почитати щось про йогу, як філософію.

Я рекомендую для початку знайти людину, яка практикує йогу і реалізувала це знання. Теорія – це теорія. А от коли починаєш практикувати, питання виникають щодня. Це – невід’ємний процес навчання. Не можна дітям просто видати підручник з математики і сказати “вивчай”. Потрібен вчитель, який може задати питання, побачити, як розвивається учень, – наголошує тренерка.

Також пані Таїса зауважує, що існують протипоказання, які не дозволяють займатися йогою, наприклад:

  • будь-які гострі процеси та стани в тілі людини;
  • гострі інфекційні захворювання, у тому числі, ГРВІ з підвищеною температурою;
  • гнійні та некротичні процеси;
  • загострення хронічних захворювань;
  • виражена фізична астенія після фізичної травми;
  • оперативне втручання;
  • післяопераційний період.

На питання про те, наскільки важливим є спосіб харчування для тих, хто практикує йогу, та чи обов’язково переходити до вегетаріанства, тренерка відповіла:

– Харчування має значення. Але краса йоги в тому, що коли ви починаєте займатись, нічого не треба робити штучно – сідати на дієту і так далі. У ході практики ти починаєш відчувати, що тобі не хочеться того, а хочеться чогось іншого. От якщо для вас якась їжа не смачна, ви ж не хочете її вживати. І тут йдеться не про якісь переконання. Це – натуральний процес очищення, і він в усіх відбувається по-різному, – додала пані Таїса.

Тренерка також підкреслює, що особливість йоги в тому, що нею можна займатися як у залі, так і вдома. Головне – мати тренера-куратора, який підкаже та допоможе.

Я практикую як онлайн, так і офлайн. Проводжу заняття у нашій сольовій кімнаті з дорослими і з малечею. Наразі наймолодшому йогу – 5 років. Всіх, хто хоче «перезавантажитися», оздоровитися та просто відпочити тілом та душею, запрошую до себе на заняття, – зазначає Таїса Захарчук. – Йога пропонує нам відчутні переваги, які можуть вплинути на здоров’я і життя в цілому. Ви станете сильнішими фізично та психічно, набудете гнучкості та стресостійкості. І це лише декілька пунктів з цілого списку переваг. Окрім цього, заняття піднімуть ваш настрій і допоможуть краще спати вночі. Ви будете бадьорими, радісним та щасливими!

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.