Вівторок, 23 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівщина вшановує пам’ять жертв Голокосту

Шепетівщина вшановує пам’ять жертв Голокосту

Шепетівщина вшановує пам’ять жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, в Україні ми вшановуємо міжнародний День пам’яті жертв Голокосту. У роки Другої світової війни нацисти сепарували людей за національною ознакою, а “негідних” переслідували, убивали, винищували. Десятки тисяч українських євреїв загинули в ті роки.

30 серпня 1941 року в роки окупації нацистськими загарбниками було закатовано понад тисячу громадян єврейської національності (в урочищі «Облоги» на південній околиці міста Ізяслав), а в 1942 році в с. Сошне вбито понад 2 тисяч євреїв, – розповідають в Ізяславській громаді.

Точної кількісті загиблих під час Голокосту немає, адже фашисти розстрілювали людей у лісах, селах та палили документи. Як свідчать очевидці та історики, в нашому регіоні кількість смертей вимірювалась тисячами.

– Напередодні війни в Полонському районі Хмельницької області, наприклад, проживало майже 10 тис. євреїв. 1 вересня 1941 р. в при­вокзальному лісі фашисти розстріляли 4 тис. євреїв. Восени 1941 р. біля містечка Понінка кати вбили 2400 євреїв. 25 червня 1945 р. було страчено 1270 заручників єврейського гетто, –розповідає кандидат історичних наук, доцент, директор Державного архіву Хмельницької області Петро Слободянюк.

На Білогірщині розстріляли 3400 євреїв з Ляховець, Ямполя і Корниці. У Славутському районі винищили 2720 осіб. На Ізяславщині загинули понад тисяча євреїв та єврейок. У Шепетівці кількість загиблих – понад 6 тисяч.

Сьогодні громади краю вшановують своїх загиблих. Ганнопільська громада поклала квіти до Менори на старовинному єврейському цвинтарі в селі Ганнопіль.

Маємо не лише пам’ятати про безневинні жертви минулого, але й об’єднати зусилля, щоб не допустити повторення трагедій, подібних Голокосту. Схиляємо голови в пам’ять про безневинно закатованих жертв…Ніколи знову… – говорять у Ганнопільській громаді.

Надзвичайно важливо публічно вшановувати пам’ять жертв Голокосту для того, щоб пам’ять про цей страшний злочин зберегти не тільки як частину історії, а як урок та попередження для наступних поколінь. Ми не повинні забувати уроків історії, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібного у майбутньому, – коментують на Ізяславщині.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.